Bitcoin (BTC) Stok-Akış Modeli Ocak 2022’de %62 Düştü!


bitcoin
bitcoin (btc) stok-akış modeli ocak 2022'de %62 düştü! 3
  • Plan B verilerine göre Ocak 2022’de Bitcoin (BTC) stok akışı (S2F) %62’nin altına düşüyor.
  • BTC fiyatı Ocak ayında aynı anda 38,491 dolardan kapandı.

PlanB‘nin zincir içi analizi, Bitcoin’in (BTC) fiyatının Ocak 2022’de hedeflenen stok akış modelinin (S2F) %62 altında olan 38,491 dolardan kapandığını gösteriyor.

Bu sinerji, amiral gemisi para birimi Bitcoin’in şimdiye kadar piyasada kaydettiği yepyeni bir stok akış modeli olgusunu temsil ediyor. BTC S2F modelinin mevcut durumu ve dijital finans alanında nasıl göründüğü, tüccarlar tarafından bir şekilde beğenilmemektedir.

PlanB BTC S2F tweet’i sonunda kripto Twitter netizenleri arasında bir miktar tepki için çıtayı yükseltti. Birçoğu duygusal tepki gösterirken, diğerleri de kripto alanında Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) semptomlarını tetiklediği için Bitcoin stok akış modelini (S2F) dikkate alamadıklarını vurguladı.

Ayrıca, tüccarlar, Bitcoin stoktan akışa modelinin dezavantajlarını birkaç farklı açı ve perspektiften görüyor. Bunun getirdiği gibi, BTC’nin %62 S2F modelini ABD doları hareketinin doğrudan etkisine bağladılar.

Öte yandan, Bitcoin’in fiyatı, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap‘te 24 saatlik 20 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle %4,20 artışla 38,561,08 dolar oldu. Bununla birlikte, BTC fiyatının eşik değeri, Ocak ayında kapattığı 38.491 dolarlık rakamla bir şekilde biraz ilişkili.

coinprojesi.com bitcoin big
bitcoin (btc) stok-akış modeli ocak 2022'de %62 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir