Bitcoin Analisti, BTC’nin Bu Yıl İçin Yeni Zirvelere Ulaşacağını Söyledi – İşte Hedefleri


Kripto piyasasında derinlemesine analizler yapan bir uzman, Kasım 2022’de, Bitcoin‘in (BTC) bu yılın zirvesi olan 31.000 doların üzerine çıkacağını öngördü.

DonAlt adlı analist, Bitcoin‘in büyük ihtimalle “belirsizlik alanını” aşarak 32.000 dolar seviyesini geçeceğini ifade etti.

“Haftalık direnç noktasındayız, fakat bu noktayı daha önce defalarca denedik. Şu anda, temelde [32.000 doların altındaki] kritik seviye ile arasında dalgalanıyoruz ve bunu aylar öncesinden ‘belirsizlik alanı’ olarak tanımlamıştım. Ve bu durumla nasıl başa çıktığımızı gözlemleyebilirsiniz.

Fakat şimdi bir tetikleyicimiz olduğuna göre, bu seviyeyi aşabileceğimizi düşünüyorum. Ve ardından 32.000 doların üzerinde biraz keyif alabiliriz.”

bitcoin haberleri
bitcoin analisti, btc'nin bu yıl i̇çin yeni zirvelere ulaşacağını söyledi - i̇şte hedefleri 2

Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı sırada 30.120 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüccarın belirttiğine göre, bu ralliyi başlatan etken, dev varlık yönetimi şirketi BlackRock’ın bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunması oldu.

“Eğer BlackRock ETF haberini almasaydık, bu durumun bozulacağını düşünüyorum. Bu tür bir destek seviyesine [yaklaşık 22.000 dolar] iner ve sonra yükselirdi.

Fakat haber geldi. Ve bu durumda güzel olan şey, genellikle bir grup keskin zekalı insanın düşüş eğiliminde olması, kenarda beklemesi ve hatta kısa pozisyon almasıdır. Ve sonra tamamen beklenmedik bir durumla karşılaşırlar. Bu, onların yeniden alım yapmaları gerektiği anlamına gelir. Eğer kısa pozisyon aldılarsa, kısa pozisyonlarını kapatmak için yeniden alım yapmaları gerekiyor. Ya da gerçekten risk almalılar…

Pozisyonlarını kapatmak ya da bir pozisyona girmek için uygun bir durum arayan bir grup insan, bu durumu takip etti. Zaten bu, olayların nasıl geliştiğine dair benim görüşüm…

Bu, bir fiyat artışı için ideal bir senaryo çünkü herhangi bir fiyat onlar için uygun olacak. Ve şu anda yaşadığımız durum tam olarak bu. Ve bunun sona ereceğini düşünmüyorum. Bence bu durumun sona ereceği an, büyük bir yükseliş mumu olacak. İnsanların tamamen FOMO’nun dışında kaldığı yerde, çünkü bu, piyasanın aşırı düşüş eğiliminde olduğu bir zamanda alabileceğimiz en iyi temel haber.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir