Binance, Hacker 1,65 Milyon Dolar Çaldıktan Sonra EGLD Ağını Askıya Aldı!


binance
binance, hacker 1,65 milyon dolar çaldıktan sonra egld ağını askıya aldı! 2
  • Binance, Elrond (EGLD) ağının platformunda para çekme ve para yatırma işlevini askıya aldı.
  • Hackerlar 1,65 milyon dolar değerinde EGLD tokeni çaldı.
  • EGLD, son yedi gün içinde %-17 değer kaybederek 67 dolardan işlem görüyor.

En büyük kripto para borsası Binance, platformunda Elrond (EGLD) ağının para çekme ve para yatırma işlevini askıya aldığını duyurdu.

Bu duyuru, 8 Haziran 2022’nin erken saatlerinde resmi Çin sayfası aracılığıyla geldi. Binance, EGLD ağındaki olası güvenlik sorunları nedeniyle eylemin gerekli olduğunu söyledi. Askıya alma, 06 Haziran 2022 08:11 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Şu anda Binance, sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için EGLD proje ekibiyle aktif iletişim halindedir.

Borsa, EGLD ağı kararlı bir şekilde çalıştığında başka bir duyuru yapılmadan para yatırma ve çekme hizmetlerine devam edeceğini kaydetti.

Elrond ağı 6 Haziran 2022’de saldırıya uğradı. Kripto muhabiri Colin Wu tarafından işletilen bir Twitter sayfası olan Wu Blockchain’e göre, bilgisayar korsanları başarıyla 1,65 milyon dolarlık ücretsiz EGLD tokenlerini sifonladılar. Saldırganlar, bu jetonları Maiar merkezi olmayan borsasında (DEX) satmaya devam etti ve bu da EGLD jetonunun %92 oranında çökmesine neden oldu. Şu anda Maiar, DEX ve ilgili API’lerini askıya aldı.

Twitter’daki bir kripto analistine göre, EGLD ağının sabote edilmesi üç yeni kripto cüzdanı tarafından yönetildi. Akıllı bir sözleşme dağıtımından sonra üç cüzdanın 800k, 400k ve 450k EGLD aldığını söylediler. Ancak, fonların tam olarak nereden geldiği belli değildi.

Yazma sırasında, EGLD 67 dolardan işlem görüyor. Son saldırı, yedi günlük işlem yüzdesini -17% olarak belirledi. EGLD, 1,5 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeri ile ilk 50 kripto para birimi arasında yer alıyor. Yedi ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 542 dolara ulaştı. O zamandan beri değerinin %87’sinin üzerinde değer kaybetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir