Altcoinler Temmuz Sonuna Kadar Düşebilir, İşte Nedeni!


temmuz
altcoinler temmuz sonuna kadar düşebilir, i̇şte nedeni! 2
  • Bitcoin, 30.000 $ fiyat aralığında dalgalanmaya devam ediyor.
  • Kripto piyasası önümüzdeki ay daha fazla servet kaybedebilir.
  • Altcoinler Temmuz ayının sonuna kadar canlanmayabilir.

Kripto piyasası, son iki haftadır uzun bir ayı piyasasına tanık oldu. Bitcoin de duruşunu koruyor ve 30.000 dolar fiyat aralığında dalgalanıyor. Bazı kripto analistleri pazar hakimiyetinin yavaş yavaş arttığını tahmin ederken, diğerleri 20.000 doların altına düşebileceğini belirtiyor.

Kripto piyasası kan dökülüyor olsa da, bitcoin şu anda kripto piyasasının %46,51’ini elinde tutuyor. Büyük altcoinler kafalarına bir yumruk yediği için altcoinler için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Tradingview’de ünlü bir tüccar olan Project Syndicate, Bitcoin‘in pazar payının artacağını iddia ediyor. Ayrıca bitcoin’in pazar payının %50’yi geçeceğine inanıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bir röportajda, kısa süre önce Bitcoin’in kaybolmaması veya sıfıra düşmemesi durumunda 1.000.000 dolara ulaşacağını söyledi. Project Syndicate, Bitcoin’in %50 hakim pazar seviyesini yeniden test edene kadar altcoinlerin acı çekmeye devam edeceğini belirttiğinden, altcoinler için aynı şey iddia edilemez.

Kripto piyasası, makroekonomik kriz ve Terra ekosisteminin çöküşünün ardından ciddi bir düşüş eğiliminde. İlk on kriptonun altında yer alan Luna, bir hafta içinde sıfıra indi.

Terra Classic (LUNC), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119 dolardan %100 düştü. Yeni LUNA jetonu da düştü ve şu anda 3.12 dolardan işlem görüyor. Mevcut durum öyle görünüyor ki Do Kwon, Terra imparatorluğunu eski haline döndüremez.

Project Syndicate’e göre, altcoinler düşüş trendini Temmuz sonuna veya Ağustos ayına kadar takip edecek. Ayı piyasası devam edeceğinden, piyasa altcoin yatırımcıları için uygun olmayabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir