Binance Coin Fiyat Analizi ve Tahmini – BNB Fiyatı 2022’de 700 Dolara Ulaşacak mı?


Bu Binance Coin (BNB) Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, BNB fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz.

BNB, kripto piyasasında çok fazla tanıtım gerektirmeyen dijital varlıklardan biridir . Son 24 saat içinde BNB, piyasa büyüme oranı ve piyasa değeri açısından iyi performans gösteriyor.

Ayrıca Binance, son çeyrekte ilk kez otomatik yakma işlemini duyurdu. Platform, toplamda 1.684.347,11 BNB madeni para yaktı ve bu, şu anki 216,54 $ oranında 364,73 milyon $’a eşit. Bu etkinlik, sağlıklı token dolaşımını korumak ve olası enflasyon oranlarını yavaşlatmak için yapıldı.

Ancak Binance 2022’de iyi bir yatırım olacak mı? Yoksa hikayesi , 2017 boğa koşusundan sonra çoğu İlk Para Teklifinin (ICO) nasıl sona erdiği gibi mi olacak? Gelin bu BNB fiyat analizinde ve Binance 2022 fiyat tahmininde bunu öğrenelim.

Binance (BNB) nedir?

Temmuz 2017’de, CoinMarketCap’e göre 70 milyar doları aşan günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance piyasaya sürüldü. Binance, kripto para biriminin önde gelen küresel borsası olmayı hedefliyor. Binance’in adı, küresel finans, İkili Finans, Gelecek ticareti ve marj ticaretinde yeni bir paradigma anlamına gelir.

Binance borsası dünya çapındaki en büyük kripto para borsasıdır , Binance kullanıcılarına bir dizi işlevsellik sunar. Binance ağı, tümü yeni çağ finansmanı yaratmak için blok zinciri teknolojisinden yararlanan Binance Chain, Binance Smart Chain, Binance Academy, Binance Launchpad, Trust Wallet ve Research projelerinden oluşur . Binance Coin, Binance platformundaki birçok alt proje için kritik öneme sahiptir.

Artık BNB hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, 2022’de BNB’nin karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Yoksa öğrenmeyi mi merak ediyorsunuz? Bana katılın ve bu BNB fiyat analizi ve BNB fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Binance Coin (BNB) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Binance teknik analizinin yazıldığı tarihte BNB, 24 saatlik işlem hacmi 1.140.129.779$ ile 216.54$’dan işlem görüyor. BNB’nin fiyatı son 24 saatte %3,5 düştü.

Ayrıca, BNB’nin toplam arzının %99’u olan 163.276.974,63 BNB’lik mevcut dolaşım arzı vardır. Şu anda BNB için en iyi kripto ticaret platformları Binance, FTX , Huobi Global, Mandala Exchange, Gate.io, Kucoin ve CoinTiger’dir.

Şimdi, 2022 için bu BNB teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi 2022

BNB’nin blok zincirindeki son gelişme ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının yükselmesine yardımcı olur mu? Bu BNB fiyat makalesindeki grafiklere bir göz atalım.

binance
keltner kanalını gösteren bnb/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. BNB/USDT için Keltner Kanalı sinyallerinden, fiyat alttan kanalın ilk yarısında olduğu için BNB fiyatının bazı günlerde yükselişe geçebileceğini çıkarabiliriz. Bununla birlikte, uzun vadede, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri son zamanlardaki yükseliş eğiliminden dolayı düşüşe geçtiğinden, fiyat yükselişe geçebilir.

seri19 coinprojesi
göreceli güç endeksini gösteren bnb/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. 1 Günlük grafiğin RSI değeri 32.68’dir. Bu, BNB’nin 30 ile 50 arasında olduğu için güçlü bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Değer aşırı satım bölgesi olan 30 RSI değerinden uzaklaştıkça daha fazla alıcı yeniden konumlandığından bu değer bir yükseliş koşusunu tetikliyor.

seri20 coinprojesi
200-ma ve 100-ma’yı gösteren bnb/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Yukarıdaki tablodan 200-MA, 100-MA’nın üzerindedir, bu da uzun vadeli yatırımcıların kazanacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, iki hareketli ortalama arasındaki boşluk geniş olduğundan ve her iki hareketli ortalama da yakın zamanda oluşan mum çubuğunun üzerinde olduğundan, bir sonraki yükseliş koşusu uzun olabilir.

BNB Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki grafik, BNB fiyatının son birkaç gün içinde düştüğünü gösteriyor. Üstelik BNB fiyatı son 7 günde %2,9 düştü. Bu eğilim tersine dönerse, BNB yükseliş eğilimi gösterebilir ve 229,7 $ fiyatını direnç1 seviyesinde kırabilir ve 2022 yükseliş sinyali olan direnç8’de 666,5 $’a yükselebilir.

seri21 coinprojesi
temel düzeyleri gösteren bnb/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Tersine, yatırımcılar kripto piyasasıyla birlikte hareket ederse, ayılar devralabilir ve BNB’yi kazançlarından tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, BNB’nin fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 184,1 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli BNB fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Bu yıl CoinMarketCap’e göre mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) yaklaşık 690.93 dolardan geçme olasılığı yüksek. Ayrıca BNB, ancak önceki birçok psikolojik direnci kırarsa ATH’yi vurabilir.

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Binance 2022’nin sonunda 666,5 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 229,7 dolara kadar yavaş bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş hızlı olacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 700 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

BNB Fiyat Tahmini 2023

BNB, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sıkıca tutarsa, alıcılar daha sonra hayati seviyede 1300 $ ‘da bir sonraki saldırı misyonunu oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

BNB Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, BNB fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, BNB yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. fiyat yükselip yaklaşık 2.500$’a ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

BNB Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde BNB’nin fiyatı 4.000 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak BNB için o kadar da zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, BNB’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Sonuç

BNB’nin 2022’de parlak bir geleceği var. BNB ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, BNB’nin yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Dahası, 2022 için boğa BNB fiyat tahmini 229,7 dolar ile 666.5 dolar arasında. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar BNB’nin Bitcoin gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte iyi bir yatırım olduğuna karar vermişse, yeni bir ATH’ye bile ulaşabilir. Üstelik bu yılın sonraki bölümlerinde de 700 dolara ulaşma şansı var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir