OpenSea’nin Yeni Rakibi, NFT Pazar Yerinden Pay Üstünlüğünü Sağladı!


Yeni bir takas edilemez token (NFT) pazar yeri rakibi, alandaki baskın şirket olan OpenSea’den pazar payının küçük bir yüzdesini koparmaya başladı.

Kripto içgörü firması Messari, merkezi olmayan NFT pazarı SudoSwap’ın günlük işlem hacminin bir aydan kısa bir sürede OpenSea’nin %10’una ulaşmasıyla “OpenSea’nin NFT alanındaki boğazını kesmeye başladığını” belirtiyor.

resim
kaynak: messari

Merkezi olmayan NFT pazarı Temmuz ayı başlarında piyasaya sürüldü ve kendisini “son derece esnek, gaz verimli ve tamamen zincirleme” olarak faturalandırdı.

“Şu anda, NFT pazarı, kesinti süresine ve merkezileştirme riskine tabi olan merkezi sipariş defterlerine güveniyor. sudoAMM, tamamen zincirleme olarak bunu değiştirir. Herkes, sadece Ethereum kullanarak uygulamalarında sudoswap pazarı tarafından kullanılan aynı likiditeyi sağlayabilir.

NFT’ler için piyasa yapısı, ücretler nedeniyle verimsiz olmuştur. Alıcılar, başabaş çıkmak için genellikle %10’luk bir fiyat artışına ihtiyaç duyar. SudoSwap’ta işlem yapmak, diğer platformlardaki normal %7,5 (%2,5 + %5 telif hakkı) ücretine karşı yalnızca %0,5 ücret ödediğiniz anlamına gelir ve daha iyi fiyat keşfi sağlar.

SudoAMM, tüccarlar için gaz açısından verimli olacak şekilde sıfırdan yazılmıştır. Tekli NFT’lerle işlem yapmak, en yüksek düzeyde optimize edilmiş NFT takas sözleşmeleri kadar ucuzdur ve NFT’leri toplu olarak takas ederken, sudoAMM %40’a kadar daha ucuz olabilir!”

Veri izleyici DeFi Llama’ya göre, SudoSwap’ın toplam kilitli değeri (TVL) şu anda Ağustos başında 298.000 dolardan %900’den fazla artarak 3 milyon doların üzerinde seyrediyor .

Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir