FC Barcelona, Kendi Kriptosu ve NFT’lere ve Metaverse Alanına Giriş Planlarını Açıkladı!


coinprojesi.com kjafds
fc barcelona, kendi kriptosu ve nft'lere ve metaverse alanına giriş planlarını açıkladı! 2
  • FC Barcelona, kendi kripto varlığını ve Metaverse’i geliştirmeyi planlıyor.
  • Buna ek olarak, İspanyol futbol kulübü, bir dizi değiştirilemez token (NFT) çıkaracağını söyledi.

İspanyol futbol kulübü FC Barcelona, ​​kendi kripto varlığını yaratma planını açıkladı. Bu önemli bir adım çünkü Forbes’a göre futbol kulübü dünyanın en değerli dördüncü spor takımı. 4,76 milyar dolar değerinde. Barcelona kulüp başkanı Joan Laporta, kripto planının kulübün dev işletmelerin ve yabancı yatırımcıların sahip olduğu kulüplere karşı “finansal olarak ayakta kalmasını” sağladığını söyledi.

Barcelona kendi kriptosunu yaratmayı planlıyor!

Mobile World Congress’te, Barcelona’nın kripto şirketleriyle ortak olmak için çok sayıda teklifi geri çevirdiğini çünkü ekip kendi özel dijital varlığını geliştirmeye odaklanmak istediğini söyledi. Ayrıca FC Barcelona‘nın kendi metaverse‘ini geliştirdiğini açıkladı. Başkan, kripto harcamalarıyla ortaklıkları reddetmesinin nedeninin bu olduğunu söyledi.

Kendi kripto para birimimizi yaratmak istiyoruz ve bunu kendimiz yapmalıyız. Farklıyız çünkü spor endüstrisi aracılığıyla üretebileceğimizden finansal olarak hayatta kalıyoruz.

Barselona hiyerarşisi, geniş çapta hayranları tarafından sahiplenildiği ve işletildiği için hissedarlardan ziyade 160.000 üye etrafında inşa edilmiştir. Bu nedenle, yenilikçi kararlar ve adımlar atmak, operasyonları yürütmek için çok önemlidir. Joan Laporta ayrıca hissedar eksikliğinin kulübü “hayal gücü yüksek, yenilikçi, cesur olmaya ve spor endüstrisini çevreleyen birçok alanda bir adım önde olmaya” zorladığını belirtti.

Barcelona, ​​finansmanını desteklemek için ilk değiştirilemez token setini (NFT‘ler) piyasaya sürmeyi umuyor. Oyuncuların, otoritenin ne planladığını bildiği varsayılır. Ayrıca sözleşmelerinde NFT‘ler ve metaverse ile ilgili maddeler var.

Futbol kulübü daha önce NFT marketplace Ownix ​​ile Kasım ayında ortak olmuştu, ancak aynı ay ortaklığı iptal etmişti. Moshe Hogeg, o sırada ittifakın danışmanıydı. Hogeg’in kripto tabanlı dolandırıcılık iddiaları nedeniyle tutuklanmasının ardından ortaklık iptal edildi. NFT‘lerin önerilen lansman tarihinden önceki beş gün içinde iptal.

Barselona’nın kripto inovasyonunun nedenleri!

Barcelona, ​​Rakuten’in (forma sponsoru) ortaklıklarını sona erdirmeye karar vermesinden bu yana finansal bir kriz yaşıyor.

Barcelona, ​​2017/2018’de başlayan ve 2020’den 2021’e kadar uzanan bir anlaşmada sezon başına 55 milyon € ödeme alıyordu. Bir yıllık uzatmanın ilk anlaşması 2021/22 sezonu için 30 milyon €’ya düşürüldü. Rakuten, takıma sponsor olma hedeflerine ulaşılmadığına inanıyor.

Kaynaklar, bu yaz Barselona’nın ana ortağı olarak Rakuten’in yerini almak için Spotify ile görüşmelerin devam ettiğini ortaya koydu.

Şu anda kripto niyetleri hakkında hiçbir ayrıntı yok. Biletleri ve ürünleri görüntülemek için bir ödeme aracı olabilir. Laporta dedi ki:

Bu, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımızla paylaşabileceğimiz bir şey – yaklaşık 300 milyonu. Başka bir şey ilan edebilirdim ama ihtiyatlı olmalıyım çünkü hâlâ gizli.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir