Kanada’dan Stabilcoinlere Özel Yeni Yönergeler Geldi!


Kanada Menkul Kıymetler Kurulu (CSA), ülkedeki stabilcoin operasyonları için belirgin yönergeler sunarak bunların kritik önemini kabul etti.

CSA, kripto hizmet sağlayıcılarının belirli fiat para birimlerine endeksli stabilcoinler sunmasına yeşil ışık yakabileceğini de dile getirdi.

CSA Lideri ve Alberta Menkul Kıymetler Otoritesi’nin CEO’su Stan Magidson, Kanada yatırımcılarının güvenliğini sağlamak ve piyasa bütünlüğünü korumak adına, rezerv ve yönetişim başta olmak üzere, kripto varlıkların tam anlamıyla şeffaf olması gerektiğini belirtti.

kanada 1
kanada'dan stabilcoinlere özel yeni yönergeler geldi! 2

Yeni kuralların, yatırımcılara aldıkları varlık ve potansiyel riskler hakkında tam bilgi sağlama konusunda standartları yükselteceğini vurguladı.

Bu yenilikler, kripto sektöründen gelen geri bildirimleri dikkate alarak hazırlandı.

CSA‘nın öncelikli hedefi, Kanada’daki stabilcoin kullanımı için açık ve net yönergeler oluşturarak yatırımcıların güvencesini artırmaktır.

Düzenleme kuruluşunun belirlediği ana koşullar arasında; stabilcoin yayıncısının, kripto varlık sahiplerinin menfaatleri doğrultusunda yetkin bir saklayıcı eliyle gerekli varlık rezervini sürdürmesi gerektiği yer alıyor.

Bunun yanı sıra, stabilcoin ihraç eden kuruluşların ve platformların, yönetim, işleyiş ve varlık rezervi konularında spesifik bilgileri genel erişime sunması zorunlu hale getirildi.

CSA, yatırımcıları stabilcoinlerin özgün yapısı konusunda bilgilendirirken, geleneksel para birimleriyle olan farkları ve yatırımla ilgili potansiyel riskleri öne çıkarıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir