Analitik Firması Balinaların Sessizce En İyi Ethereum Tabanlı Altcoin Projesini Biriktirdiğini Söyledi!


ethereum
analitik firması balinaların sessizce en i̇yi ethereum tabanlı altcoin projesini biriktirdiğini söyledi! 3

Kripto analitik firması Santiment, piyasa değerine göre en büyük iki altcoin’in artık birbirinden farklı yakın vadeli beklentilere sahip olduğunu söylüyor.

İlk olarak firma, akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verilerine erişmesini sağlayan merkezi olmayan bir ağa güç sağlayan Ethereum tabanlı altcoin Chainlink’i (LINK) analiz ediyor.

Santiment, Chainlink balinalarının, iki haftadan kısa bir sürede 228,28 milyon doların üzerinde değere sahip 17,1 milyon LINK tokeni biriktirerek, Oracle ağının yerel tokeni üzerindeki varlıklarını istikrarlı bir şekilde artırdığını söylüyor.

“Chainlink’in 10.000 ila 10 milyon LINK arasında tutan ana balina adresleri 27 Şubat’tan bu yana 17,1 milyon birikti. Bu adres holdinglerinin BTC’ye karşı yükseliş ve düşüşlerle ilişkili olduğu düşünüldüğünde, toplu varlıklarındaki bu artış cesaret verici.”

image
source: santiment/twitter

Chainlink, yazı yazılırken son 24 saatte %3.1 artışla 13.35 dolardan işlem görüyor.

Sırada, Santiment, Ethereum rakibi Fantom’a (FTM) bir göz atıyor.

Santiment, akıllı sözleşmenin etkinleştirildiği blok zincirinin yerel belirtecinin yörüngesinin “bir gecede çarpıcı biçimde değiştiğini” söylüyor.

Santiment’e göre, katalizör, teknik danışman olduğu Fantom’dan ayrılan merkezi olmayan finans (DeFi) geliştiricisi Andre Cronje’ydi.

Analitik firması ayrıca, Cronje’nin, verim çiftçiliği platformu Yearn Finance (YFI) ve işverenleri teknik profesyonellerle eşleştirmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir kayıt olan Keep3r Network (KP3R) gibi katıldığı diğer projelerden de bahsediyor.

“Andre Cronje’nin Fantom’dan ayrılmasıyla FTM’nin gidişatı elbette bir gecede çarpıcı biçimde değişti. Ayrıca YFI, KP3R ve yaklaşık 25 proje artık desteklenmiyor.”

Cronje ile ilişkili iki düzineden fazla uygulama ve hizmetin 3 Nisan’da kapatılması bekleniyor.

Cronje’nin Fantom’dan ayrılışı ve daha geniş kripto alanı bu haftanın başlarında duyuruldu ve FTM’yi devirdi. Son yedi gün içinde, FTM %35 düştü. Yazma sırasında 1,25 dolardan işlem gören Fantom, 2021 yılının Ekim ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden %65 düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir