XRP Fiyatı, Yargıcın SEC’e Karşı Karar Vermesinin Ardından Yükselişe Geçti!


xrp
xrp fiyatı, yargıcın sec'e karşı karar vermesinin ardından yükselişe geçti! 2

Bir federal yargıç, Ripple‘ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı merkezi argümanlarından biriyle devam edebileceğine karar verdikten sonra kripto varlığı XRP‘nin fiyatı yükseliyor.

Mahkeme belgeleri, Yargıç Analisa Torres’in SEC‘in Ripple’a “Adil Bildirim Savunması” kullanmasını engelleme hareketini reddettiğini gösteriyor.

San Francisco merkezli ödeme şirketi, uzun süredir SEC‘in, ajansın XRP‘yi bir menkul kıymet olarak gördüğü konusunda Ripple’a yeterli bildirimde bulunmadığını savundu. XRP, son 24 saatte %15 arttı ve yayınlandığı sırada 0,84 dolarda.

Fox News ile yaptığı röportajda, Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, emrin Ripple’ın argümanının geçerliliğini vurguladığını söyledi.

“Bugünün emri, SEC’in Ripple’a XRP dağıtımlarının – 2013’ten beri – menkul kıymetler yasaları kapsamında yasaklanacağına dair adil bir bildirimde bulunup bulunmadığına dair ciddi bir soru olduğunu onaylıyor. Sektörün ilerlemek ve gelişmek için hak ettiği netliği elde edebilmesi için bu davayı savunmak için çok mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Buna ek olarak, Yargıç Torres, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in SEC‘in kendilerine yönelik bireysel suçlamalarını reddetme hareketini reddediyor.

Alderoty, SEC‘in iddialarının reddedileceğinden emin olduğunu söyledi.

“Brad ve Chris aleyhindeki davaların şimdi bitmesini tercih ederdik, ancak Mahkeme SEC’in iddialarını kanıtlamasına karar verdi. Sonunda SEC’in tüm iddialarının reddedileceğinden eminiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir