Solana Fiyat Tahmini – SOL Fiyatı 2022’de 400 Doları Vuracak mı?


coinprojesi.com solana 2 3
solana fiyat tahmini – sol fiyatı 2022'de 400 doları vuracak mı? 6
  • Boğa Solana fiyat tahmini 206.7$ ile 351.45$ arasında değişiyor.
  • Solana fiyatı da yakında 400 dolara ulaşabilir.
  • Solana’nın 2022 için düşüş piyasa fiyatı tahmini 68,53 dolar.

Bu Solana (SOL) 2022 Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, SOL fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz.

Solana (SOL), 260.06 dolarlık ATH fiyatını kırdığında kripto para piyasasını kasıp kavuran dijital varlıklardan biri. Spesifik olarak, bu kriptonun yılın ilk günlerinden beri agresif bir şekilde hareket ettiği görülüyor.

Bununla, SOL’un yıllardır platformunu geliştirmede işini iyi yaptığını söyleyebiliriz. Ağ teknolojisi ile ilgili olarak Solana, küresel kabul için gerekli açık bir altyapı sağlayan hızlı, güvenli ve sansüre dayanıklı bir blok zincirine sahipti. Ayrıca Solana, saniyede 50 bin işlem gerçekleştirebilen DeFi, Web3 ve blockchain oyunlarının geliştirilmesinde en çok tercih edilen kripto platformlarından biridir.

Bu SOL fiyat analizi ve fiyat tahmininde, SOL’un 400$’a ulaşıp ulaşmayacağının performansına bir göz atıyoruz. Ama ondan önce, “Solana (SOL) nedir?” hakkında daha fazla bilgi edelim. ve kripto pazarındaki mevcut konumu.

Solana (SOL) nedir?

Solana, Anatoly Yakovenko’nun 2017 yılında kurduğu blok zinciri teknolojisine dayalı bir kripto para birimidir. Bitcoin ve Ethereum blok zincirinin günümüzde karşılaştığı geleneksel sorunlara çözümler sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, Solana ağı, geçmiş konsensüs kanıtı kullanır. Bu teknoloji, ağın tarihsel olayları izlemek ve kanıtlamak için kullanılabilecek kayıtlar oluşturmasını sağlar.

Solana ağının kendi yerel kripto para birimi vardır: SOL jetonu. Sonuç olarak, ağ bu belirteci platformdaki tüm topluluk üyelerine ödül olarak kullanır. İlgili tüm tüccarlar ve yatırımcılar için token, Binance, OKEx ve VCC Exchange gibi borsalarda mevcuttur.

Solana teknoloji ekibiyle ilgili olarak, ekip, dünyanın dört bir yanındaki en iyi organizasyonlardan gelen profesyonel deneyimlerle desteklenmektedir. Bu kuruluşlar Apple, Qualcomm, Intel, Google, Microsoft, Twitter, Dropbox ve daha fazlasını içerir. Bununla Solana’nın çığır açan teknolojiler yaratma konusunda gerçekten rekabetçi olduğunu söyleyebiliriz.

Solana (SOL) Piyasa Pozisyonu

Solana, son zamanlarda kripto dünyasında en çok konuşulan dijital varlıklardan biri. Bunun nedeni, kriptonun yılın son aylarında sunduğu olağanüstü performanstır. Bu nedenle kripto, CoinGecko’daki en iyi kripto para birimleri ile birlikte konumunu korumayı başardı.

Spesifik olmak gerekirse, kripto, 24 saatlik işlem hacmi neredeyse 1.748.905.339 $ olan 61.257.503,637 $’ın üzerinde bir piyasa değerine sahiptir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıları çekebilecek bir pazar konumudur.

Artık SOL kripto para biriminin ne olduğu hakkında bir fikriniz olduğuna göre, SOL’ün bu yıl iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor musunuz? Bunu öğrenmek için şimdiden heyecanlanıyorsanız, gelin ve birlikte bu SOL fiyat analizi ve fiyat tahmini makalesine göz atalım.

Solana (SOL) Fiyat Analizi

Şu anda SOL, CoinMarketCap’te 5. sırada yer alıyor. Ancak SOL blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu SOL fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

coinprojesi.com 1 5 1024x563 1
solana fiyat tahmini – sol fiyatı 2022'de 400 doları vuracak mı? 7

Yukarıdaki günlük çerçeve grafiği, Azalan Kanal modelini göstermektedir. Bu, daha yüksek tepelerin ve daha yüksek diplerin birleştirilmesiyle oluşan bir yükseliş formasyonudur. Yukarıdaki grafiğe göre, Solana ayın ilk günlerinde ayılara karşı konumunu iyi koruyabildi.

Başka bir deyişle, SOL önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş rallisine hazırlanıyor. Bu olursa, kripto direnç seviyesinin ötesine geçebilir ve yükseliş fiyatına ulaşabilir. Tabii ki, yükseliş piyasası Solana’da kalmaya devam ederse, bunun gerçekleşmesi daha olasıdır.

Tersine, boğalar kriptoya karşı dönerse, SOL fiyatı düşebilir. Kısacası, SOL yükseliş pozisyonundan çıkabilir ve düşüş fiyatına düşebilir. Bu model, fiyat kırılmasını veya kırılmayı zorlayabilecek konsolidasyon dönemini gösterir. Dahası, alt trend çizgisinden bir arıza, yeni bir düşüş eğiliminin başladığını gösteriyor. Buna karşılık, üst trend çizgisi sinyalinden bir kırılma, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını gösterir.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında SOL ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacminin bir sonucu olarak gerçekleşir.

coinprojesi.com 2 5 1024x556 1
solana fiyat tahmini – sol fiyatı 2022'de 400 doları vuracak mı? 8

SOL’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) 58 seviyesindedir, bu, SOL’nin neredeyse aşırı alım durumunda olduğu anlamına gelir. Bu durumda, tüccarlar ve yatırımcılar, herhangi bir büyük fiyat değişikliği endişesi duymadan güvenle ticaret yapabilirler.

Bu nedenle, tüccarlar akıllıca kripto ticareti yapmalı ve piyasadaki aşırı heyecandan etkilenmemelidir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan uzaklaşabilirler.

Ayrıca SOL’nin Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

coinprojesi.com 3 5 1024x557 1
solana fiyat tahmini – sol fiyatı 2022'de 400 doları vuracak mı? 9

2021’in başlangıcından bu yana, SOL’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak SOL, 2022’de rekabetçi bir pazara sahip.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, SOL’un son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Ancak SOL fiyatı yükseliş sinyali veriyor. Bu eğilim devam ederse, SOL ayılarla birlikte çalışabilir, 351 dolarlık direnç seviyesini kırabilir ve daha yükseğe çıkabilir.

coinprojesi.com 4 5 1024x561 1
solana fiyat tahmini – sol fiyatı 2022'de 400 doları vuracak mı? 10

Tersine, yatırımcılar kriptoyu tercih etmezlerse, ayılar devralabilir ve SOL’yi yükseliş trendinden çekebilir. Daha basit bir ifadeyle, SOL fiyatı düşüş sinyali olarak neredeyse 68.53 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli SOL fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 260.06 $ ile aşma olasılığı yüksek. Üstelik SOL, ATH’yi ancak önceki birçok psikolojik direnci kırarsa vurabilir.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, SOL 2023’ün sonunda 500 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 550 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. Ardından yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 500$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2024

SOL, destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar, hayati seviyedeki bir sonraki saldırı görevini 750$’da oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, SOL fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, SOL yatırımcıları 2025 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. Ayrıca bu, kripto pazarında SOL fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 900$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki dört yıl içinde SOL fiyatları 1200 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak SOL için o kadar da zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, SOL’un tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Çözüm

SOL’un 2022’de önünde parlak bir geleceği var. SOL ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, SOL’un yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Boğa SOL fiyat tahmini 2022, 351.45 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar SOL’un Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 400 dolara bile ulaşabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir