Analist Nicholas Merten’e Göre Bitcoin (BTC) Patlamasının Arkasında Kendine Güvenen Kripto Balinaları!


coinprojesi.com istock 638034848
analist nicholas merten'e göre bitcoin (btc) patlamasının arkasında kendine güvenen kripto balinaları! 3

Popüler bir kripto analisti, kripto dünyasındaki büyük oyuncuları, piyasanın son zamanlardaki yukarı yönlü dalgalanmasından sorumlu olarak tanımlıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Nicholas Merten, 514.000 YouTube abonesine, makroekonomik ve jeopolitik belirsizliğe rağmen balinaların ve diğer kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘lerini satmadıklarını, BTC‘nin ani fiyat artışının arkasındaki katalizör olduğunu söyledi.

Analist diyor ki,

“Geçtiğimiz birkaç ayda, makro ortamda çok fazla korku oldu. Federal Rezerv faiz oranlarını artırıyor ve enflasyonu frenlemek için niceliksel sıkılaştırmayı başlatıyor. Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaş. Potansiyel olarak başka bir Covid dalgası.

Bütün bu insanları karamsarlaştıran tüm bu farklı konular, balinaların, büyük yatırımcıların, kurumların pozisyonlarını satacağını düşündürdü.

Aksine, herhangi bir büyük balinanın boşaltıldığını görmedik. Aslında, akümülatörlerin ya daha fazla almaya ya da beklemeye devam ettiğini gördük. Bu, 1 yıllık HODL dalgasıyla burada kanıtlanmıştır.”

1 yıllık HODL dalga metriği, bir yıldan fazla bir süredir hareketsiz kalan Bitcoin‘i takip ediyor.

coinprojesi.com sdkjfn
analist nicholas merten'e göre bitcoin (btc) patlamasının arkasında kendine güvenen kripto balinaları! 4

Data Dash sunucusu, kısa vadeli ve kaldıraçlı tüccarların fiyat hareketine neden olurken, balinaların son altı ayda kripto çantalarını yüklediğini açıklamaya devam ediyor.

“Bu süre zarfında, 2021 yılının Eylül ve Ekim aylarından Mart ayının sonunda burada olduğumuz yere kadar yaklaşık %10’luk bir artış gördük.

Balinaların daha fazla satın alıp pozisyonlarını koruduğu birkaç aydan başka bir şey olmadı.

Piyasada gördüğümüz tüm oynaklık, muhtemelen kısa vadeli tüccarlar ve kaldıraçlı tüccarların her iki yönde de tasfiye edilmesidir.”

Merten, analizini, Bitcoin‘in Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden 69.000 doların üzerinde %50’lik bir düşüşe rağmen, BTC‘nin bir ayı piyasasında olmadığına dair uzun süredir devam eden görüşünü yeniden vurgulayarak sonlandırıyor.

“Bu eğilimler, arz daralmalarından kaynaklanıyor. Geçen yıl, bir buçuk yıldır gördüğümüz gibi fiyattaki o yüksek düşüşleri gördüğümüzde, bu eğilimin ölmediğinin ve bunun bir ayı piyasası olmadığının bir işareti. Sade ve basit.

[1 yıllık HODL] modeline tekrar bir göz atarsak, tarihsel olarak çok fazla ilgisi var. Ancak dikkate alınması gereken önemli nokta, arz ve taleple ilgili bu tür okumaları ölçmek için başka birçok yol olduğudur. Bu sadece bir kriter.”

Yazma sırasında, Bitcoin %5,91 arttı ve 47.497 dolardan işlem gördü. Ayrıca, 40,842 $ olarak fiyatlandırıldığı bir hafta öncesine göre %16,2 arttı.

BTC, 24 Ocak’ta 33.000 $’ın altına düşmeden önce Ocak ayı başlarında 47.000 $ seviyesinin üzerindeydi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir