ABD Utah Valisi Blockchain Görev Gücünü Onayladı, Yeni İnovasyona Öncülük Etmeyi Hedefliyor!


utah
abd utah valisi blockchain görev gücünü onayladı, yeni i̇novasyona öncülük etmeyi hedefliyor! 2
  • Utah Valisi Spencer Cox, üç yıllık müzakerelerin ardından blockchain görev gücünü onayladı
  • Grup, blockchain, finansal teknoloji ve dijital inovasyonun benimsenmesine odaklanacak.

Utah Valisi Spencer Cox, blockchain ve kripto girişimlerini denetlemek için bir görev gücü oluşturma konusunda yaklaşık üç yıllık bir tartışmanın ardından Blockchain ve Dijital İnovasyon Görev Gücü oluşturan bir yasa tasarısı imzaladı. Bu grubun ana sorumlulukları blok zincirinin benimsenmesinin yanı sıra blok zinciri teknolojisine dayalı dijital hizmetler ve teknolojilerin geliştirilmesi olacaktır.

(Görev gücü) blok zinciri, finansal teknoloji ve dijital inovasyonun benimsenme durumundaki tanıtıma ilişkin politikaya ilişkin öneriler geliştirecek ve sunacaktır.

Tasarıya göre, Utah görev gücü, blockchain teknolojisi, kripto para birimi ve finansal teknolojide farklı geçmişlere sahip 20 üyeden oluşacak. Buna ek olarak, tasarı ayrıca Utah Maliye Bölümü’nün görev gücüne personel desteği sağlamasını da gerektiriyor. Politika önerileri ayrıca eyaletteki blok zinciri, finansal teknoloji ve dijital inovasyonla ilgili sektörler için finansal olmayan teşvikler geliştirmeyi de gerektiriyor.

Görev gücünün her yıl 30 Kasım’a kadar iki Utah Senatosu komitesine, Geçici İş ve Çalışma Komitesine ve Yasama Yönetim Komitesine rapor vermesi gerekecek.

Eyalet ve federal düzenleyiciler kripto para birimini benimsemenin en az rahatsız edici kapsamını incelerken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para piyasalarında yatırımcıları korumaktan sorumlu personel sayısını iki katına çıkarma planlarını duyurdu.

SEC‘in Kripto Varlıkları ve Siber ekiplerini içeren Siber Bölümü, araştırmacı personel avukatları, dava avukatları ve dolandırıcılık analistleri dahil olmak üzere 50 özel pozisyon için 20 yeni kişiyi işe alacak. SEC Başkanı Gary Gensler, Cyber’in kripto alanındaki hileli faaliyetleri engellemedeki başarısını vurgulayarak hareketi memnuniyetle karşıladı ve şunları söyledi:

SEC, bu kilit birimin boyutunu neredeyse iki katına çıkararak, siber güvenlikle ilgili açıklama ve kontrol sorunlarını belirlemeye devam ederken kripto piyasalarındaki yanlışları denetlemek için daha donanımlı olacak.

Son zamanlarda, Amerikan devletlerinin kripto para birimleri ve blok zinciri alanına artan bir şekilde daldığını gördük. Milletvekillerinden gelen bu olumlu ilgi, azalan kripto para piyasası üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalıdır. Yakın gelecekte, giderek daha fazla ülke ve Amerikan devletinin kripto para birimlerine ve blok zincirine dikkat ettiğini göreceğiz. Özellikle yüksek enflasyon ve istikrarsız bir siyasi ortam zemininde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir