Almanya Merkezli Kripto Bankası Nuri, İflas Başvurusunda Bulundu!


Bu yıl kripto piyasası çöküşü, en güçlü oyunculardan bazılarının işsiz kaldığını gördü. 9 Ağustos Salı günü, Almanya merkezli kripto bankası Nuri, büyük kripto satışlarını gerekçe göstererek iflas başvurusunda bulundu.

Nuri, bu hareketin nedeni olarak Celsius ve diğer kripto fonlarının iflasına da dikkat çekti. Alman bankası Nuri 500.000’den fazla müşteriye hizmet veriyordu. Son hamlenin “tüm müşterileri için en güvenli yolu sağlayacağını” söyledi. Ancak, iflasın hizmetlerini, müşteri fonlarını, yatırımlarını ve müşterilerin platformdan para çekme yeteneklerini etkilemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Nurin Salı günü iflasını ilan ettikten kısa bir süre sonra, platformda ağır para çekme işlemleri başladı. Nuri uygulaması yoğun trafik ve kullanım görmeye başladı. Ancak şirket, kullanıcı fonlarının kesinlikle güvenli olduğunu açıkladı. Nuri, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları kaydetti :

Şu anda yüksek trafik ve kullanım yaşıyoruz, bu da mobil uygulamamızın performansının düşmesine neden oluyor. Ekibimiz performansı artırmak için çok çalışıyor. Lütfen paranın güvende olduğunu ve uygulamayı daha sonra kullanmayı deneyebileceğinizi unutmayın.

Nuri ayrıca, kamu ve özel sermaye piyasalarında bir erime yaşanmasına neden olan makro rüzgarlara ve jeopolitik gerilimlere de dikkat çekti. Ayrıca, Terra ekosisteminin patlaması, kripto endüstrisi için bir dönüm noktası olduğunu kanıtladı.

nuri
almanya merkezli kripto bankası nuri, i̇flas başvurusunda bulundu! 2

Nuri’nin Solarisbank AG ile ortaklığı

Nuri, müşterilerinin Salı günü para çekme sırasında zorluklarla karşılaştıklarından sabırlı olmalarını istedi. Nuri’nin iyi yanı Solarisbank AG ile ortaklığıdır. Böylece müşterilerin fiat ve kripto fonlarını tek başına işlemez.

Solaris Group’tan gelen bilgilere göre Nuri, banka ve kripto yan kuruluşu Solaris Digital Assets ile ortaklık kurdu. Bu nedenle, Solarisbank AG’ye bankacılık ve kripto saklama lisansı verdi.

Nuri, Solarisbank’ın kripto ve bankacılık altyapısını kullanarak operasyonlarını ve hizmetlerini başarıyla ölçeklendirmeyi başardı. Nuri şu anda iflas sürecinden ve yeniden yapılanma sürecinden geçse bile Solarisbank AG’nin herhangi bir likidite sorunuyla karşı karşıya olmadığını unutmayın. Nitekim Nuri yaptığı resmi duyuruda şunları kaydetti :

Sizin için en önemli bilgiyi yineleyelim: Solarisbank AG ile ortaklığımız sayesinde Nuri hesaplarınızdaki tüm fonlar güvende. Geçici iflas işlemleri, bizimle yapılan mevduatlarınızı, kripto para fonlarınızı ve Nuri Pot yatırımlarınızı etkilemez.

Banka Hesabındaki Euro, Cüzdan & Kasalardaki Bitcoin ve Eter yatırımlarınız ve Nuri Pot yatırımlarınız bu durumdan etkilenmez. Garantili erişime sahipsiniz ve istediğiniz zaman tüm fonları ücretsiz olarak yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Daha önce Bitwala olarak bilinen, Berlin merkezli Nuri, 2015 yılında kuruldu. Şirket, daha iyi bir finansal gelecek inşa etme vizyonu üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir