ABD Devlet Kurumu, Blockchain İçin Dört Temel Politika Seçeneği Öneriyor!


coinprojesi.com blockchain 1519706
abd devlet kurumu, blockchain i̇çin dört temel politika seçeneği öneriyor! 2
  • Dört politika seçeneği, standartlar, gözetim, eğitim materyalleri ve blok zincirin uygun kullanımları ile ilgili konuları ele alıyor.
  • Ayrıca, blockchain teknolojisinin kullanımıyla ilgili zorlukların ve risklerin azaltılmasından da bahseder.

ABD devlet kurumları, Başkan Joe Biden bu yılın başlarında yürütme emrini imzaladığı için blok zinciri ve kripto politikaları üzerinde çalışmaya başlamış gibi görünüyor. ABD Kongresi tarafından talep edildiği gibi, ABD Devlet Hesap Verebilirlik Ofisi (GAO), politika yapıcıların blok zinciri teknolojilerini uygulamalarına yardımcı olmak için dört politika seçeneği sundu.

Bu dört politika seçeneği, aynı anda blok zincirinin faydalarını arttırırken zorlukları ve engelleri hafifletmeye bakar. GAO, birkaç finansal ve finansal olmayan uygulamayı iyileştirmede blockchain teknolojisinin potansiyelini kabul eden teknoloji değerlendirmesini paylaştı. Elbette yeni zorlukların olacağını ekliyor, ancak blok zincirinin geleneksel sistemlerle ilgili temel sorunları çözmeye yardımcı olabileceğini belirtiyor. ABD DAO’nun değerlendirmesi şunları not ediyor:

Bir blok zinciri, tapu kaydını daha basit ve daha güvenilir hale getirerek hem tapu kayıt sisteminin hızını artırabilir hem de tapu sigortası maliyetini düşürebilir. Ayrıca, tapu kaydı yapmak ve mülkiyeti devretmek için gereken sayısız belge ve bilgiye erişimi de basitleştirebilir.

Bununla birlikte, veri güvenilirliği, belirsiz faydalar ve yasal uyumluluk gibi bazı zorluklardan da bahseder. GAO ayrıca, farklı federal ve eyalet kurumlarıyla ilgili blok zinciri uygulamasının kullanımını ve gerekliliğini belirlemeye yardımcı olabilecek benzersiz bir akış şeması sunmuştur.

Blockchain’in finansal olmayan uygulamaları

GAO, blok zinciri kullanımıyla karar verme sürecini kolaylaştırmak için dört politika seçeneği önerdi. Bu, genel uygulamanın ötesine geçer ve standartları, gözetimi, eğitim materyallerini ve uygun kullanımları içerir.

Standartların belirlenmesi söz konusu olduğunda, GAO birlikte çalışabilirlik ve veri güvenliği ile ilgili zorlukların üstesinden gelmekten bahseder. Diğer hususlar arasında bir konsensüs mekanizmasının uygulanması ve dünya çapında kabul görmüş standartların oluşturulması yer almaktadır.

GAO, bir gözetim politikasının “yasal ve düzenleyici belirsizlik ve düzenleyici arbitrajla ilgili zorlukların ele alınmasına yardımcı olabileceğini” belirtiyor. GAO, sınırlı blok zinciri anlayışıyla zorlukların üstesinden gelmek için eğitim materyali sağlamayı önerir.

Uygun kullanımlar” şeklindeki dördüncü politika seçeneği, finansal sistemlere yönelik risklerle ilgili zorlukların hafifletilmesinden bahseder. Ayrıca, tanımlanmamış faydalar ve maliyetlerle ilgili zorluklardan da bahseder. GAO ayrıca, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapma yetkisinin olmadığını da vurgulamaktadır. “Yasal veya düzenleyici belirsizlik, bazı potansiyel kullanıcıların blok zincirinden faydalanmasını engelleyebilir” diyor.

Bununla birlikte, ABD‘deki eyalet hükümetleri, geleneksel bankaların müşterilerine kripto saklama hizmetleri sunmalarına izin vermek için şimdi faturalar çıkarıyor. Virginia Eyaleti bunun arkasında yeni bir örnektir. Eyalet Senatosu, “Bir banka, riskleri etkin bir şekilde yönetmek ve yürürlükteki yasalara uymak için 26 yeterli protokole sahip olduğu sürece, müşterilerine sanal para saklama hizmetleri sağlayabilir” diyen bir yasa tasarısını onayladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir