1 Trilyon Dolarlık Varlık Eritildi: Bitcoin 25 Bin Doların Altına Düştü!


Bitcoin, tarihsel bir çöküşle son iki ayın en düşük seviyesine, 25.300 dolara indi. Bu düşüş, Binance ve Coinbase’e daha önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açıldığı dönemde gördüğümüz seviyelere geri dönülmesiyle paralellik taşıyor.

Yaklaşık 1 milyar dolarlık kaldıraçlı işlem bu süreçte tasfiye edildi. Bitcoin bu dalgalanmanın ardından bir nebze toparlanarak 26.558 dolarlık bir seviyeye ulaştı. Ancak bu, SEC’nin Haziran ayında Binance ve Coinbase’e dava açmasından bu yana ilk kez gözlemlediğimiz bir seviye.

bitcoin haberleri
bitcoin

CoinGlass analitik platformunun verilerine göre, son 24 saatte 1 milyar doların üzerinde kaldıraçlı işlem tasfiye oldu. Bu tasfiyelerin 835 milyon dolarını uzun pozisyonlar, 206 milyon dolarını kısa pozisyonlar oluşturdu. Bitcoin’de yaklaşık yarıya yakın tasfiye yaşanırken, Ethereum için 245 milyon dolarlık bir tasfiye gerçekleşti.

Binance üzerinde gerçekleşen en büyük tasfiye, 55,92 milyon dolarlık bir ETH-BUSD işlemiydi. Toplamda 164.000’den fazla tasfiye işlemi gerçekleşti. Bu dramatik düşüş, The Wall Street Journal’ın SpaceX’in 373 milyon dolarlık Bitcoin satışını duyurmasının hemen sonrasında yaşandı.

Fakat bu olaylar burada sona ermedi. Çin’in önde gelen emlak şirketi Evergrande, iki yıl önce yaşadığı mali zorlukların ardından 17 Ağustos’ta New York’ta iflas koruma başvurusunda bulundu.

Bütün bu olaylar ışığında, Bitcoin hızla değer kaybetti ve son 60 günün en düşük seviyesine ulaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir