Kripto Uzmanına Göre, Bitcoin (BTC) Düşüş Trendi Başlıyor!


Bu yılın başında kripto piyasasında büyük bir başarı yakalayan ünlü tüccar DonAlt, Bitcoin’in (BTC) trendinin artık ayıların lehine döndüğünü düşünüyor.

DonAlt, 500.700 takipçisine yönelik bir açıklamasında, Bitcoin’in 30.000 dolarlık destek seviyesini kırdıktan sonra ayı piyasasına girdiğine inandığını belirtiyor.

Bu deneyimli kripto analisti, Bitcoin’in şu anda kesin bir düşüş trendinde olduğunu vurguluyor:

“Aşağı yönlü hareket yavaş ama istikrarlı, kimileri buna düşüş diyebilir ama ben buna düşüş trendi diyorum. 30.000 dolar iyi, 20.000 dolar iyi, 27.000 dolar ise belki bir bahis için yeterli olabilir.”

grf 7
Kaynak: DonAlt/X

DonAlt, BTC’nin Haziran ayından bu yana düşüşte olduğunu ekliyor, ancak BlackRock’ın BTC’ye odaklanan spot tabanlı bir borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun, en değerli kripto varlığına umut getirdiğine dikkat çekiyor.

“BlackRock tarafından büyük bir yardım aldık… Eğer ETF’lerinin yakında onaylanacağını düşünüyorsanız, benzer bir sonuç elde etmek için bahse girebilirsiniz. Eğer onayın gecikeceğini veya reddedileceğini düşünüyorsanız, daha düşük bir hedef belirlemeniz gerekir.”

Bitcoin’in son 24 saat içinde 30.000 doların üzerinde kısa bir atak yapmasına rağmen, DonAlt şu anda BTC’de bir düşüş trendi görse de, bunun boğaların henüz pes etmediğinin bir işareti olduğunu belirtiyor. Tüccar, Bitcoin’in yükseliş momentumunu geri kazanabilmesi için haftayı 30.000 doların üzerinde kapatması gerektiğinin altını çiziyor.

“BTC güncellemesi: Haftalık, hala 30.000 dolarlık direnç seviyesinin altında. Yeniden tahsis etmeye başlamadan önce en azından bu seviyenin üzerinde kapanış yapmamız gerekiyor. Bu, (şimdilik) arızanın devam etmeyeceğinin haftalardır ilk iyi işareti.”

grf 6
Kaynak: DonAlt/X

Yazının yazıldığı anda Bitcoin, 29.766 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir