Kripto Analisti: ETF Teklifleri Reddedilse Bile Bitcoin Boğa Piyasasını Tetikler


Önde gelen bir kripto para birimi uzmanı, tüm Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları ret edilse dahi, Bitcoin’in yeni bir boğa dönemine gireceğine dair güçlü bir inanca sahip.

Josh Rager adlı analist, Nisan 2024’te gerçekleşecek bir sonraki Bitcoin yarılanmasının ardından BTC tedarikinde bir kriz beklendiğini açıklıyor.

Kripto para stratejistinin görüşüne göre, madencilerin ödüllerinin yarıya düşürülmesiyle tetiklenecek olan bu yarılanma, spot tabanlı bir ETF’nin katalizör olmamasına rağmen, Bitcoin’i gelecek yıl boğa piyasasına sokacak bir arz kıtlığı yaratabilir.

“Bitcoin yarılanmasının arz sıkıntısı ve blok ödüllerinin yarıya düşmesi nedeniyle fiyat üzerinde kesin bir etkisinin olacağını ifade edebilirim. Ancak, bu etki genellikle birkaç ay gecikir – daha önceki Bitcoin yarılanmalarına ve fiyatın yükselmeye başladığı zamana bakarsanız…”

Bitcoin ETF‘nin genel Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu vurgulayan Rager, bu faktörün önümüzdeki yıl büyük etkisi olacağını belirtiyor.

“Bitcoin tedarik krizi yaklaşırken, bir ETF reddedilse bile (bu sefer böyle bir durum görmüyorum), Bitcoin fiyatının bir ETF red dökümünün ardından 2024 boyunca artmaya devam etmesi olası.”

Josh Rager, yarılanmanın sonrasında yükseliş trendinin tarihsel bir öncüle sahip olduğunu belirtiyor ancak örnek sayısının düşük olduğuna dikkat çekiyor.

btc 44
Kaynak: Josh Rager/X

“Blok ödülündeki azalmanın, sonraki yıllarda genel fiyat üzerindeki etkisinin ve temellerin reddedilemeyeceğini… ETF red olsa bile – Bitcoin 2024’te artmaya devam edecek.”

Josh Rager uzun vadeli BTC tahminine gelince, Bitcoin’in Haziran 2024’e kadar tam anlamıyla bir boğa piyasasına girmeye başlayacağını öngörüyor.

“Gelecek yıl için BTC fiyat tahminim:

  • Eylül ayında beklenen Bitcoin ETF’si [Mart] tarihine ertelendi.

Fiyat düşer ve önümüzdeki altı ay boyunca 20.000 ila 30.000 ABD Doları aralığında dalgalanır.

  • ETF [Mart] tarafından onaylandı. Bitcoin fiyatı, Nisan ayında (belki 40.000 $’a kadar) yarılanma olayına doğru yükselir.

Yarılanmanın sonrasında, fiyat duraklar ve sonraki haftalarda bir miktar düşer.

  • Sadece yukarı yönlü Bitcoin fiyat hareketi, Haziran/Temmuz 2024 civarında başlar ve 2025’in başlarına/ortalarına kadar güçlü bir şekilde devam eder.”

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 29.207 dolardan alıcı buluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir