Vechain Vakfı, 2022’nin İlk Çeyreğinde 1,2 Milyar Dolarlık Bir Kripto Hazinesi Bildirdi!


vechain
vechain vakfı, 2022'nin i̇lk çeyreğinde 1,2 milyar dolarlık bir kripto hazinesi bildirdi! 2
  • İlk çeyrekte, VeChain, en son mali rapora göre Avrupa pazarına odaklandı.
  • Blok zinciri için 2022’nin ilk çeyreğindeki toplam sabit para miktarı, 2021’in ilk çeyreğinde bildirilen 92.592.070’e kıyasla 86.967.094’tü.

10 Mayıs’ta yayınlanan üç aylık bir mali rapora göre, VeChain’in (VET) 1,2 milyar dolarlık bir kripto hazinesi var. Bununla birlikte, şirket 2022 yılının ilk çeyreğinde sadece 4,1 milyon dolar harcadı. Rakamlar etkileyici, ancak hazinenin yılın başında 1,37 milyar dolardan düşüşünü temsil ediyor. Hazine, esas olarak sabit paralar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve VeChain (VET) şeklindeki varlıklardan oluşur.

Raporda belirtilen şirket;

Çeyreğin başında açılış bakiyesi 1.373.691.155 $ idi, ancak, kripto piyasasındaki dalgalanmalar ve diğer VeChain Vakfı giderleri nedeniyle bakiye o zamandan beri 1.215.793.249 $’a düştü.

1 Ocak’tan 31 Mart’a kadar olan 3 ay boyunca Bitcoin, Ethereum ve VET fiyatlarının önemli bir düşüş eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var.

BTC’nin fiyatı bu dönemde yüzde 34 oranında düştü. Benzer şekilde, ETH fiyatı BTC‘yi geçti ve yüzde 36 düştü. Öte yandan MEÖ, ilk çeyreğin başından bu yana yüzde 54 düştü.

Dikkat çekici bir şekilde, VeChain, 1. çeyrekte stabilcoin’ini VeUSD olarak Stably stabilcoin ihraççısı ticareti yoluyla piyasaya sürdü.

VeChain ve pazar görünümü

VeChain (VET), tedarik zinciri yönetimini geliştirmek için tasarlanmış bir blok zinciri projesidir ve tıpkı diğer işletmeler gibi piyasada kalmak için kar elde etmeyi umuyor.

Mesleki Eğitim ve Öğretim’lerin Q1’deki itfa özelliği, düşük harcama düzeyidir. Vakfın harcamalarına yakından bakıldığında, üç ayda nasıl 4.1 milyon dolar harcandığı görülüyor. Özellikle, vurgulanan faaliyetlerin sayısı göz önüne alındığında oldukça düşüktür.

Belirtilen 4,1 milyon dolardan vakıf, tüm giderlerin aslan payını alan ekosistem iş geliştirmeye 1,8 milyon dolar harcadı. Tutar, ortaklıklar, komisyoncular, topluluk etkinlikleri, cüzdan sağlayıcıları ve ekosistem proje işbirliği için ödeme yapmak için kullanıldı. Yaklaşık 1,1 milyon dolar, ofis alanı, ekip maliyetleri, kamu hizmetleri, danışmanlık ücretleri ve diğer harici hizmetler gibi ekosistem operasyonlarından kaynaklanan faturaları dengelemek içindi. Geriye kalan 1,2 milyon dolar, esas olarak Halkla İlişkiler ve Pazarlama, teknik operasyonlar, teknik altyapı ve yasal ve mali ücretler için kullanıldı.

VeChain finansal raporu yayınlamış olsa da, ilk çeyrekte kazanılan tutarı göstermiyor. Toplam kazancın bir parçasını oluşturması beklenen gelirin bir kısmı, doğrulayıcılar ve ekosistemdeki diğer paydaşlar arasında normal olarak dağıtılan işlem ücretleridir.

Rapor özellikle, VeChain’in karbon emisyonu veri yönetim sistemini ve VeCarbon’un çimento endüstrisi oyuncularıyla olan ortaklığını gösteriyor. Son 24 saat içinde 0,04 dolardan işlem yapmak için yüzde 0,6’lık bir düşüş olmasına rağmen, VET, Data’ya göre 2,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle sağlamlığını koruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir