Coinbase CEO’su ‘İflas Riski Yok’ Diyor!


coinbase
coinbase ceo'su 'i̇flas riski yok' diyor! 2
  • CEO, Coinbase’in iflas riskinin olmadığını söylüyor.
  • Kullanıcılara, bir “kara kuğu” olayı sırasında bile fonlarının güvende olduğunu garanti ediyor.
  • Coinbase, bir SEC gereksinimine dayalı yeni bir risk faktörü ekledi.

Kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, bir tweet’te iflas riskinin olmadığını söyledi. Yatırımcılara, Bitcoin’in 2021’in ortasından bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştüğü “kara kuğu” olayı sırasında bile fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi.

Armstrong, tweetinde, ancak üçüncü şahıslar için kripto varlıkları olan halka açık şirketler için yeni gerekli bir açıklama olan SAB 121 adlı bir SEC gereksinimine dayalı yeni bir risk faktörü içerdiklerini açıkladı.

Prime ve Custody müşterilerimizin, böyle bir siyah kuğu olayında bile varlıklarını koruyan hizmet şartlarında güçlü yasal korumaya sahip olduklarına inanıyoruz.

Perakende müşterileri için Coinbase, bir siyah kuğu etkinliğinde bu müşterilere aynı korumaları sunacak şekilde kullanıcı şartlarını güncellemek için daha fazla adım atacak. Armstrong, “Perakende şartlarımızı daha erken güncellemeliydik ve bu risk açıklaması eklendiğinde proaktif olarak iletişim kurmadık” dedi. “En derin özürlerimi sunarım.”

Armstrong ayrıca, kendi kripto paralarını saklamayı tercih edenler için kendi kendine emanet cüzdan çözümünden (Coinbase Cüzdan) da bahsetti. Amaçlarının, kriptoda en iyi velayet ve kendi kendine saklama çözümlerini yapmak olduğunu söyledi.

İlginç bir şekilde, bazı Twitter kullanıcıları gönderisine iyi yanıt vermedi. Bir kullanıcı, “Brian Armstrong’un fonlarımızın güvende olduğunu iddia etmesi, ortaya koyabileceğiniz en büyük yalandır” dedi. “Yani her şey SEC komutası altında mı geliyor? Peki Kripto (Adem-i Merkeziyetçilik) kavramının özüne ne oldu?” başka bir yatırımcıya sordu. Bazıları Coinbase’in müşterilerden hırsızlık geçmişi olduğunu iddia etti.

Coinbase, kripto para birimi satın almak, satmak, aktarmak ve depolamak için en popüler platformlardan biridir, ancak yıllar boyunca tartışmalardan adil payını almıştır. Kullanıcılar beklemeli ve Coinbase‘in sözlerini tutup tutamayacağını görmeli.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir