Popüler Analist’e Göre, Bitcoin İçin ‘Patlayıcı’ ve Riskli Gelişmeler Geliyor


Kripto analisti, bu yıl kripto para birimlerindeki ralliyi başarıyla yönetirken, Bitcoin‘in (BTC) 30.000 $ seviyesinde uzun bir konsolidasyon sürecinin ardından bir satış dalgası yaşayabileceği konusunda uyarıyor.

DonAlt adlı önde gelen kripto analisti, yeni bir strateji oturumunda 52.100 YouTube takipçisine, Bitcoin’in önemli bir psikolojik seviyeyi aşmaya çalışırken bir dizi zorlukla karşı karşıya olduğunu belirtti.

DonAlt, Bitcoin’in momentumunun, S&P 500’ün önemli bir direnç seviyesine ulaşması ve Binance yöneticilerinin, devam eden bir ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) soruşturması sırasında dünyanın en büyük kripto para borsasından ayrıldığına dair haberlerin ortaya çıkmasıyla azalmış gibi göründüğünü ifade etti.

“S&P 500’de 4.300 – 4.200 $ seviyelerine ulaştığımızdan beri yaklaşık bir aydır bu konuyu gündeme getiriyorum. Ancak, S&P’nin dirençle karşılaştığını ve bunun geleneksel piyasaları yavaşlattığını gözlemliyorum.

Eğer BlackRock’un ETF başvurusu gibi büyük bir katalizörün ardından zorlanıyorsanız, S&P’nin riskten biraz çekilmesi ve ardından Binance ile ilgili daha fazla sorun yaşanması durumunda, bu durumun oldukça patlayıcı ve kötü olabileceğini düşünüyorum…

Piyasada birçok risk unsuru var ve S&P direnç gösteriyor.”

DonAlt, BTC konusunda dikkatli olmaya başladığını belirtse de, kripto para birimlerinin kralı hakkında hala olumlu düşündüğünü ve herhangi bir düşüşün daha fazla Bitcoin toplamak için bir fırsat olacağını vurguladı.

“Ancak, haftalık grafiğe bakıldığında, durumun kötü olmadığını görüyorum. Bu yüzden insanlara ‘İşte burası kısa pozisyon açmanız gereken yer ve hedefiniz 24.000 $ veya neyse’ demem. Ben bu görüşte değilim.

Eğer bir düşüş yaşanırsa, bunu satın almak istersiniz. Ve eğer bir yükseliş olursa, ilk geri çekilmeyi satın almak istersiniz. Bu yüzden hala boğa takımındayım, ancak 30.000$ ile 32.000$ arasında biraz daha dikkatli olmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir