Polkadot Tüm Zamanların En Yüksek Boğa Koşusuna Devam Edecek Mi?


  • Polkadot ekosistemi, ağda gerçekleşen parachain müzayedeleriyle güçlü bir gelişme görüyor.
  • Polkadot’taki bu gelişmeler, onu DeFi ekosistemine hükmetmeye daha da yaklaştırıyor.
coinprojesi
polkadot tüm zamanların en yüksek boğa koşusuna devam edecek mi? 3

Çok zincirli blok zinciri platformu Polkadot son zamanlarda haberlerde yer aldı. Polkadot (DOT) kriptosu, kuzeye doğru ilerlerken geçen haftaki piyasa düzeltmesine karşı dirençli kaldı. Basın zamanı itibariyle, Polkadot (DOT) yüzde 1.53 artışla 36.43 $ fiyat ve 35.9 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor.

Polkadot blok zinciri, uygulamaya özel birkaç paralel zinciri birbirine bağlamayı amaçlar. Parachain olarak adlandırılan bu ölçeklenebilirlik projeleri, işlemleri paralel olarak işlerken birden çok parçaya böler.

Tüm bu parachain ekosistemi, röle zinciri olarak adlandırılan tek bir temel platforma takılır. Tüm ağ güvenliği, fikir birliği ve oylama mantığı, geçiş zincirinde gerçekleşir. Polkadot’un parachain ekosistemi son birkaç hafta içinde muazzam bir şekilde büyüdü.

Son iki ayda, Polkadot blok zincirinde birden fazla parachain müzayedesi gerçekleşti. Parachain lansmanlarını desteklemek için kullanıcılar, DOT jetonlarını kilitleyerek farklı projelere oy verir. Polkadot’un “kanarya” ağı, parachain slotları için kendi müzayedelerini düzenliyor. Bu parachain müzayede süreci önümüzdeki birkaç ay boyunca devam edecek.

Polkadot türevleri verileri yeni ATH’de

Polkadot’un teknik çizelgeleri ve türev verileri, önümüzdeki dönemde büyük bir fiyat artışının güçlü işaretlerini gösteriyor. Bybt’in verilerine göre, Polkadot (DOT) vadeli işlemlerinin toplam faizi son 30 günde 360 ​​milyon dolardan 685 milyon dolara neredeyse iki katına çıktı.

coinprojesi zvz
polkadot tüm zamanların en yüksek boğa koşusuna devam edecek mi? 4

Bu büyük bir pozitif çünkü kaldıraçlı tüccarların son ralliye rağmen uzun pozisyonlarını açık tutmaya istekli olduklarını gösteriyor.

Polkadot’un DeFi ile entegrasyonu artıyor

Polkadot ile ilgili bir diğer önemli gelişme, merkezi olmayan finans (DeFi) ile entegrasyonunun artmasıdır. Geçen hafta 8 Eylül’de, merkezi olmayan veri toplayıcı SubQuery, Polkadot’ta ilk toplama katmanını oluşturmak için şaşırtıcı bir şekilde 9 milyon dolar topladı.

Bu entegrasyondan yararlanan Moonbeam parachain, jetonlarını Polkadot’un geliştirme aracı olan Substrate üzerine inşa etti. Kullanıcılar ayrıca bu jetonları sorunsuz bir şekilde akıllı sözleşme adreslerine ve Ethereum cüzdanlarına gönderebilir.

Geçen hafta 9 Eylül’de Moonbeam , merkezi olmayan likit stake türevleri protokolü Lido ile ortaklığa girdi . Diğer bir gelişme, piyasa yapıcı fon olarak 22.8 milyon dolar toplayan Polkadot tabanlı türev merkezi olmayan borsa dTrade’den geldi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir