Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin’de Artık Daha Fazla Boğa Olduğunu Söyledi – İşte Nedeni


Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin‘in (BTC) yükseliş eğiliminin son altı ayda daha da güçlendiğini belirtti.

Novogratz, CNBC ile yaptığı son röportajda, 2023’te şu ana kadar süregelen istikrarlı perakende ticaret ve olası Bitcoin spot borsa yatırım fonları (ETF’ler) nedeniyle, kripto para birimi lideri Bitcoin’deki yükseliş durumuna daha fazla güvendiğini ifade etti.

“Bitcoin’in ek bir benimseme döngüsü var, değil mi? Bu yıl Bitcoin’i iten perakende sektörüydü ve alımlarını sürdürüyorlar. Ve şimdi bir ETF’miz var yolda. Bu yüzden, bugün Bitcoin’de uzun pozisyonda olmak, altı ay öncekinden daha rahat hissettiriyor. Altı ay önce, durum korkutucuydu. Şimdi ise geleceğin nasıl şekilleneceğini görüyoruz.”

bitcoin haberleri
milyarder mike novogratz, bitcoin'de artık daha fazla boğa olduğunu söyledi - i̇şte nedeni 2

Novogratz, Bitcoin‘in düzenleyiciler ve merkez bankaları ile yaşadığı gerilime rağmen, en iyi performans gösteren dijital varlığın benimsenmesinin, skandallar ve yüksek faiz oranları gibi zorlukları aştıktan sonra artacağına inanıyor.

Altı ay önce Bitcoin, FTX skandalının etkileri nedeniyle zarar gördü ve 16.000 dolar seviyesine geriledi.

“Bitcoin’i bir değer deposu olan dijital altın olarak görmeyi tercih ediyorum. Bu, merkez bankacılarının öfkesini ve endişelerini biraz hafifletir. Para konusu gündeme geldiğinde gerilim yaşanıyor. Ancak bu gerilim hala var.

Ancak kedi artık torbadan çıktı. Bitcoin gitmiyor. Her şeyi denedin ve yüksek faiz oranlarına rağmen yılda %80 artış gösterdi. Ve böylece benimseme döngüsü devam ediyor. Büyük fikirleri yok etmek neredeyse imkansız ve bu gerçekten büyük bir fikir.”

Bitcoin, son 24 saatte %0,2’lik bir düşüşle 29.812 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir