Fidelity Yöneticisi, Bitcoin’in (BTC) Değerinin Düşük Olduğunu ve Aşırı Satıldığını Söylüyor!


fidelity
fidelity yöneticisi, bitcoin'in (btc) değerinin düşük olduğunu ve aşırı satıldığını söylüyor! 2
  • Fidelity’den Jurrien Timmer, Bitcoin’in şu anda düşük değerli ve aşırı satıldığını gösteren birkaç kanıt yayınladı.
  • Kripto YouTuber Anthony Popmpliano ile birlikte kağıt el yatırımcılarının şu anda elmas ellere satış yaptığını öne sürüyor.

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in (BTC) “göründüğünden daha ucuz” olduğunu söyledi. Ayrıca, dijital varlığın şu anda hem düşük hem de aşırı satıldığını gösteren kanıtlar yayınladı.

Çarşamba günkü tweet dizisinde yatırımcı, fiyat-ağa (P/N) oranının en son 2013 ve 2017’de görülen seviyelerde olduğunu açıkladı. Hisse senedi piyasasının fiyat-kazanç oranına benzer şekilde, P/N Stokların düşük/aşırı değerli olup olmadığını belirtmek için kullanılır. Oran yüksek olduğunda, bir varlığın aşırı değerli olduğunu ve bunun tersini gösterir. Bitcoin’in fiyatı Aralık 2020’de en son görülen seviyelerde olduğu için Timmer, BTC’nin muhtemelen değerinin altında olduğu sonucuna varıyor ve şunları ekliyor:

Değerleme genellikle fiyattan daha önemlidir.

Daha sonra, “fiyat şu anda ağ [talep] eğrisinin altında oturuyor” diyerek, Bitcoin’in sıfır olmayan adreslerinin piyasa değerine göre bir grafiğini yayınladı.

Bitcoin fiyat-değer farklılığı, zayıf eller güçlülere satıyor

Ek olarak, Glassnode’un uyku hali akış göstergesine atıfta bulunarak, “Bitcoin’in teknik olarak ne kadar aşırı satıldığını” gösterdi. Bu metrik, fiyatını kullanıcıların harcama alışkanlıklarıyla karşılaştırarak Bitcoin’in değerini gösterir. Zincir üstü kripto istihbarat firması, düşük uyku hali akışının, uzun vadeli sahipler arasında artan iyimserliği gösterdiğini söylüyor.

Şu anda, gösterge en son 2011’de görülen seviyelerde, bu da kısa vadeli sahiplerinin uzun vadeli balinalara satış yaptığı anlamına geliyor. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ve kripto bir YouTuber aynı görüşleri paylaşıyor. Pazartesi günü Fox Business ile yakın tarihli bir röportajda Pompliano, Bitcoin’in fiyatı ve değerindeki farklılığa dikkat çekerek şunları ekledi:

Şu anda izlediğimiz şey, zayıf elleri olan zayıf, kısa vadeli odaklı insanlardan uzun vadeli odaklı güçlü ellere geçiş.

Perşembe günü, Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi, en son 2019’un 3. çeyreğinde görülen “Aşırı Korku”yu gösterdi. Bu tür zamanlar genellikle iyi satın alma fırsatları olarak görülüyor. Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olan Michael Saylor, şu anda birinin Bitcoin zulasını şişirmek için iyi bir zaman olduğuna inananlardan biri. Ona göre dijital varlık, fiyat oynaklığına rağmen değerli kalıyor ve “1 BTC = 1 BTC” yapıyor.

Fidelity’nin kripto oyunu

Fidelity, Timmer ile birlikte Bitcoin üzerinde kararlı bir şekilde yükselişe geçenlerden biri. Finansal hizmetler şirketi, 401(k) hesap sahipleri için Bitcoin tabanlı bir emeklilik yatırım planı başlatmayı planlıyor. Bu arada, Timmer’ın Bitcoin ile ilgili tahminleri baştan sona olumlu kaldı.

Fidelity’nin planı, ABD Hazine Müsteşarlığı da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından alay konusu oldu. Janet Yellen, kriptoyu emekli maaşları için uygun görmüyor. Bununla birlikte, bunun doğru olup olmadığı, kişinin parasını nereye koyduğuna bağlı olabilir. Bunu bir bağlama oturtmak gerekirse, yüksek getirili kripto borç veren Celsius, şu anda Kanada emeklilik fonu CDPQ dahil birçok kişiyi etkileyen bir likidite sıkıntısı yaşıyor. Fidelity ise böyle bir işlem yayınlamadı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir