Michael Saylor’dan Bitcoin Satışı Hakkında Flaş Açıklama: MicroStrategy’nin Planı Ne?


Michael Saylor, Bitcoin’e olan ilginin altın ve diğer yatırım araçlarından sürekli olarak Bitcoin’e kayacağı görüşünde. Ona göre, Bitcoin, bu yatırım araçlarına kıyasla çok daha avantajlı bir konumda.

MicroStrategy’nin kurucusu ve eski CEO’su olan Michael Saylor, şirketin Bitcoin (BTC) alımına devam edeceği konusunda kararlı. Bu durum, onun Bitcoin’in güçlü bir savunucusu olarak tanınmasını sağladı.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımlarından elde ettiği 4 milyar dolarlık kağıt üzerindeki karına rağmen, BTC’leri satmayı düşünmediğini açıkladı.

michael saylor 1
michael saylor'dan bitcoin satışı hakkında flaş açıklama: microstrategy'nin planı ne? 2

Saylor, Bitcoin’i bir çıkış stratejisi ve en güçlü yatırım aracı olarak görüyor. Apple, Google ve Microsoft gibi dev şirketlerle karşılaştırıldığında, Bitcoin’in trilyon dolarlık bir yatırım sınıfı olarak ortaya çıktığını, ancak bir şirket olmadığını, bu yüzden altın ve S&P gibi diğer yatırım sınıflarıyla rekabet ettiğini vurguladı.

Saylor’a göre, “En büyük 10 şirketin sermaye yapısı 10 trilyon veya daha fazla bir sermayeyi barındıracak kapasiteye sahip değil. Bu sebeple, Bitcoin şu an kendisinden 10 kat daha büyük olan altın piyasası ile rekabet ediyor, S&P endeksiyle ve değer saklama aracı olarak 100 trilyon dolarlık gayrimenkul piyasasıyla yarışıyor.”

Saylor, Bitcoin’in teknik açıdan altın dahil diğer yatırım sınıflarından üstün olduğuna inanıyor ve bu sebeple sermayenin bu alanlardan Bitcoin’e akacağını tahmin ediyor. Buna göre, değeri düşecek bir şeye yatırım yapmanın ve değeri artacak bir şeyi satmanın bir mantığı olmadığını ifade ediyor.

Michael Saylor’ın Öngörüleri Gerçekleşiyor

Michael Saylor, yakın geçmişte spot Bitcoin ETF’lerini Wall Street’in son 30 yılındaki en büyük gelişme olarak nitelendirdi. Spot Bitcoin ETF’lerini, S&P 500 endeksinin oluşturulmasına benzer bir sürece kıyasladı.

Bitcoin’in önde gelen bir destekçisi olarak bilinen Michael Saylor’ın şirketi MicroStrategy, 2020’de Bitcoin’i rezerv para birimi olarak kabul ederek yatırım yapmaya başladı. Şirketin elinde şu an itibarıyla ortalama 31.224 dolar fiyatla satın alınan 190.000 BTC bulunmakta. Bu BTC’lerin toplam değeri, mevcut piyasa fiyatına göre yaklaşık 9,84 milyar dolar.

Saylor, 2024 yılında Bitcoin talebinin artacağını öngörmüş ve bu tahmin şimdilik gerçekleşmekte. Spot Bitcoin ETF’lerine olan talep, madencilerin ürettiği Bitcoin miktarının neredeyse on katına ulaşmış durumda, bu da Bitcoin fiyatındaki yükseliş eğilimini doğal olarak tetikliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir