Arthur Hayes: Cardano, Ethereum’un İzinden Gidiyor


Bitmex’in önceki CEO’su Arthur Hayes, Cardano hayranlarını üzecek ifadeler kullanarak, Cardano’yu Ethereum’a benzetmeye çalışan bir blockchain ağı olarak nitelendirdi. Bitmex’in önceki CEO’su ve kripto sektöründe tanınan bir isim olan Arthur Hayes, son zamanlarda Cardano hakkında eleştirel görüşlerini sıkça dile getiriyor ve bu eleştirilerinde Ethereum ile karşılaştırmalar yapıyor.

Coin Bureau ile yaptığı röportajda, Arthur Hayes, Cardano’yu “Ethereum taklitçisi” olarak adlandırdı ve Cardano’nun o kadar da değerli bir proje olmadığını savundu.

arthur hayes
arthur hayes: cardano, ethereum'un i̇zinden gidiyor 2

Arthur Hayes, kripto piyasasındaki birçok projenin kendilerini “devrimci” olarak tanıttığını ancak bu projelerin çoğunun yalnızca etkili bir pazarlama stratejisinin faydasını gördüğünü belirtiyor. Hayes’e göre, yoğun reklamı yapılan birçok projenin mühendislik kalitesi yetersiz kalıyor.

Hayes’in ifadelerine göre:

“Eğer bir şey çok fazla pazarlanıyorsa, orada durup düşünmeniz gerekiyor.”

Cardano’daki dApp Kıtlığı

BitMEX’in eski Genel Müdürü, Cardano’nun eksikliklerine dikkat çekmeye devam ederek, merkeziyetsiz uygulamalarla (dApp) ilgili bir liste paylaştı ve Cardano destekçilerine şu soruyu yöneltti:

“Aşağıda belirtilen dApp’lerden hangisi ilk olarak Cardano platformunda hayata geçirildi? Ya da Cardano’nun sunup geniş çapta kullanıma sunduğu herhangi bir ürün var mı? Bildiğim kadarıyla, bu dApp’lerin hiçbiri Cardano tabanlı değil.”

Hayes, eleştirilerini yalnızca Cardano ile sınırlı tutmayıp, yeni piyasaya sürülen spot Bitcoin ETF’lerini de eleştirdi.

Hayes’e göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’lerini onaylaması, finansal özgürlük açısından bir başarı olarak görülmemeli. Hayes, geleneksel finans sektörünün bu yeni ürünleri kripto para piyasasına olan ilgiyi kazanç sağlama aracı olarak kullanacağını öne sürüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir