Analist Cowen’a Göre Bitcoin (BTC) Altcoinleri Ezmek Üzere – İşte Nedeni!


Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) büyük çoğunluğu altcoinlerden daha güçlü bir değere sahip olduğunu savundu.

Bitcoin performansı yükseliyor

Analist Cowen, altcoinlerin ayı piyasası ve toparlanma dönemlerinde BTC‘ye göre daha zayıf performans sergilediğini belirtti.

Cowen, bazı altcoinlerin BTC’ye göre daha iyi performans gösterebileceğine işaret etse de, bunların hangileri olduğunu belirlemenin zor olduğunu vurguladı.

bitcoin
analist cowen'a göre bitcoin (btc) altcoinleri ezmek üzere - i̇şte nedeni! 2

Analiste göre, BTC’nin hakimiyetindeki son artış dikkate değer görünüyor. Mart başında BTC hakimiyeti %42 civarındayken, şu an %9’un üzerinde bir artışla %45,9’a ulaşmış durumda.

Cowen, BTC hakimiyetinin %50’yi aşmadan önce birkaç hafta ila bir ay arasında yatay seyir izleyebileceğini öngörüyor.

Analist, gerçek altcoin performansını Bitcoin’e kıyasla daha doğru değerlendirebilmek adına, istikrarlı paraların Bitcoin hakimiyet grafiklerinden çıkarılmasının “birtakım avantajları” olduğunu belirtti.

“2022 Ocak’tan itibaren, istikrarlı paralar hariç tutulduğunda hakimiyet, ardışık olarak daha düşük seviyelere ulaşıyor.”

Cowen, bazı altcoinlerin Bitcoin‘e kıyasla sürekli bir makro düşüş eğilimi gösterdiğine dikkat çekti.

BTC, haber yazıldığı sırada 30.341 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto varlık, son 24 saatte %3,1 artış kaydetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir