Kripto Para Piyasası Yeniden Canlanıyor: Yatırımcılar Birikime Başladı


Bitfinex analistleri, kripto para piyasasının düzeltme sürecinin sona erdiğini ve yatırımcıların birikim sürecine başladığını gösteren zincir üstü veriler paylaştı. Analistlere göre piyasanın yeniden birikim sürecine girmesi, Bitcoin ETF’lerindeki gelişmelerden ve borsaların rezervlerindeki düşüşten anlaşılıyor.

Bitcoin ve Ethereum’da Birikim Artıyor

Bitfinex Alpha raporunun son sayısına göre yatırımcılar agresif bir şekilde BTC ve ETH biriktiriyor. Mart ayında 73.740 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin, yatırımcıların kâr satışları sonrası 57.500 dolara kadar gerilemişti.

bitcoin ve ethereumda birikim artiyor
kripto para piyasası yeniden canlanıyor: yatırımcılar birikime başladı 2

Nisan ayındaki konsolidasyon döneminde spot Bitcoin ETF’leri 148 milyon dolarlık devasa sermaye çıkışları yaşamıştı. Bu durum kısa süre sonra tersine döndü ve Bitcoin satışlarının azalmasıyla ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri son iki haftada günlük ortalama 136 milyon dolarlık net girişle yeniden canlandı. Grayscale’ın spot Bitcoin ETF’i GBTC’deki çıkışlar devam etse de genel anlamda Bitcoin ETF’leri 15 günlük pozitif sermaye girişi serisi kaydetti. Bu süreçte ETF’ler, günlük BTC üretiminin dört katından fazlasını satın aldı.

Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Düşüyor

Kripto yatırımcılarının yeniden birikim dönemine geçişi, yeni birikim adreslerindeki artış ve Bitcoin ile Ethereum’un ortalama işlem boyutlarında da görülüyor. Bitfinex Alpha analistleri, son ayda yeni birikim adreslerinde belirgin bir artış olduğunu ve Bitcoin ve Ethereum ağlarındaki kaldıraç oranının istikrarlı olduğunu kaydetti.

Analistler, borsalarda tutulan BTC rezervlerinde de azalma yaşandığını ve bunun yükseliş işareti olarak yorumlanabileceğini vurguluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir