Kripto Madenciliği Talebi Zayıflıyor, Nvidia Oyun Kartı Fiyatları Düşüyor!


nvidia
kripto madenciliği talebi zayıflıyor, nvidia oyun kartı fiyatları düşüyor! 2
  • Bloomberg, NVIDIA oyun kartlarının fiyatlarının kripto madenciliği talebiyle birlikte düşmeye başladığını bildirdi.
  • Bloomberg, tüketici grafik kartı endüstrisinin üçte birinin kripto madencileri olmadan ortadan kalkacağını tahmin ediyor.
  • Mayıs ayında SEC, kripto para birimlerinin şirketin işi üzerindeki etkisini açıklamadığı için Nvidia’ya 5.5 milyon dolar ceza verdi.

Kripto endüstrisinde meydana gelen karışıklık, portföylere önemli zararlar verdi ve her büyüklükteki yatırımcıyı uyum sağlayamaz hale getirdi. Ayrıca, Nvidia Corporation’ın grafik kartları gibi kripto para birimlerinin ortaya çıkmasından daha önce kâr etmeye hazır olan teknoloji endüstrisinin bir sektörüne de zarar verdi.

Bloomberg‘in yakın tarihli bir raporuna göre, oyun kartlarında %50’lik bir düşüş görüldü. Haber spikeri, kripto madenciliği kullanıcılarının kaybıyla birlikte tüketici grafik kartları pazarının üçte birinin buharlaşacağını tahmin ediyor.

Bir analist, kripto hayranlarının teknolojiyi kullanmayı bırakacağını ve bunun da tüketici grafik kartı endüstrisinin üçte birinden fazlasının kaybına yol açabileceğini tahmin ediyor. Ürünler, eBay’in web sitesinde ve diğer çevrimiçi pazar yerlerinde birikiyor.

Kripto pazarının GPU’ların fiyatını nasıl etkilediğini tam olarak anlamak zor görünebilir. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz birkaç yıl içinde kripto para birimlerinin şirketin geliri üzerindeki etkisini açıklamadığı için Mayıs ayında Nvidia‘ya 5.5 milyon dolar para cezası verdi.

Bir grafik kartı, kodu bilgisayar monitörü için görsellere dönüştürür. Kripto madencileri, yüksek çözünürlükte video oyunları oynamak için oluşturulmuş oyun ekipmanlarının yeni kripto paralar üretebileceğini ve onları satın almak için bir mücadeleye yol açabileceğini keşfetti. 1.499 dolarlık bir Nvidia grafik kartı o sırada 2.500 dolara satıldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir