Facebook, ABD’deki Seçkin İçerik Oluşturucularla NFT’leri Test Etmeye Başlıyor!


facebook
facebook, abd'deki seçkin i̇çerik oluşturucularla nft'leri test etmeye başlıyor! 2
  • Facebook, Ethereum ve Polygon NFT’leri ile başlayacak, ancak yakında Solana ve Flow NFT’leri için destek ekleyecektir.
  • Bu özellik, sanatçıların NFT’leri yeni bir sekme altında profillerinde göstermelerine olanak tanır ve sanat eserleri, Instagram gibi “dijital koleksiyon ürünleri” olarak etiketlenir.
  • Teknoloji yaygın olarak benimsenirse, kullanıcılar bitcoin cüzdanlarını Facebook hesaplarına bağlayabilecekler.

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirli içerik oluşturucularla değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) test edeceğini duyurdu. Sosyal medya devi, Ethereum ve Polygon NFT’lerle başlayacak, ancak yakında Solana ve Flow NFT‘ler için destek ekleyecek.

Bu özellik, sanatçıların NFT‘leri yeni bir sekme altında profillerinde göstermelerine olanak tanır ve sanat eserleri “dijital koleksiyonlar” olarak etiketlenir. Teknoloji yaygın olarak benimsenirse, kullanıcılar bitcoin cüzdanlarını Facebook hesaplarına bağlayabilecekler. Bu, platformdaki NFT’lerin eşler arası işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Çarşamba günü bir tweet’te Meta Ürün Müdürü Navdeep Singh, NFT‘lerin Facebook’ta nasıl görüneceğini açıkladı. Gönderi, kullanıcıların Facebook profillerinin, mülkiyeti temsil eden özel blok zinciri belirteçleri olan NFT’lerini gösterebilecekleri bir “dijital koleksiyon” alanına sahip olacağını belirtiyor.

Kullanıcılar Facebook hesaplarını bitcoin cüzdanlarına bağlayabilecekler. Ayrıca, NFT‘lerini diğer gönderiler gibi paylaşılabilen, beğenilebilen, yorumlanabilen ve yanıtlanabilen Facebook gönderilerine dönüştürme seçeneğine de sahip olacaklar.

Bryant’a göre, Meta’nın iddiası “açıkça Web3 insanlarını barındırmak istiyor” çünkü firma Facebook Gruplarında “Discord’a daha çok benzeyecek” değişiklikleri test etmeye yeni başladı.

Meta sözcüsüne göre, sosyal ağ devi, “birkaç ülkede” belirli içerik oluşturucular için Instagram’da NFT’leri kullanıma sunmaya başladı. Instagram daha önce uygulamaya NFT yüklediğinizde veya paylaştığınızda, ürünün yaratıcısını ve toplayıcısını otomatik olarak etiketleyeceğini belirtmişti. Ayrıca hiçbir gönderi veya paylaşım maliyeti yoktur. Koleksiyonerler, NFT’leri artırılmış gerçeklik çıkartmaları olarak da kullanabilecekler. Instagram CEO’su Adam Mosseri’ye göre, şirketin NFT özelliklerini dahil etme kararı büyüyen yaratıcı ekonomiden etkilendi.

Facebook’un NFT dünyasına geçişi, dijital varlıkların popülaritesi artmaya devam ettikçe geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir