Kripto Fon Portföyleri: Oyun, Metaverse Ve NFT Altyapısı Çekiş Kazandıkça Polkadot Hüküm Sürüyor!


polkadot
kripto fon portföyleri: oyun, metaverse ve nft altyapısı çekiş kazandıkça polkadot hüküm sürüyor! 2
  • Polkadot, Messari kripto istihbarat firması tarafından izlenen 82 kripto fonunun en iyi tutulan varlığı olarak ortaya çıktı.
  • En iyi 50 kripto para biriminin dışında sermaye, oyun, metaverse ve NFT altyapısına aktı.

Polkadot (DOT), girişim fonları tarafından en iyi korunan kripto varlıkları arasında bir kez daha üst sıralarda yer aldı. Piyasa istihbarat firması Messari tarafından yayınlanan bir rapora göre, takip ettiği fonların yüzde 35’i Polkadot‘a yatırılmıştı. Ağ, benzersizliğini tasarımından alır – diğer birçok küçük ağı birbirine bağlayan bir geçiş zincirine sahiptir.

Messari, araştırmayı 2022’nin ilk yarısı boyunca (H1, 2022) yürüttü ve sonuçları 24 Haziran’da yayınladı. Rapor, ilgilendikleri projelerini ölçmek için toplam 82 kripto yatırım fonuna ve portföylerine baktı. Analiz, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) veya Messari’nin izlediği fonlar dışındaki diğer fonları içermiyordu.

Polkadot, kripto fon portföylerinde en iyi tutulan dijital varlık oldu

Polkadot‘tan sonra en iyi yatırımlar sırasıyla Oasis Protocol (ROSE) ve Nervos Network (CKB) oldu. dYdX (DYDX) ve Radicle (RAD) dördüncü sırada yer alırken, NEAR Protocol (NEAR) beşinci oldu. Bu arada Solana (SOL) diğer altı kişiyle dokuzuncu sırada yer aldı.

Messari’de bir araştırma analizi stajyeri olan Kaushik Guduru’ya göre, Solana, yatırım yapılan ilk 30 varlık arasında en yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimidir. Şirketin önceki analizinde, bu en üst sırayı Terra (LUNA) elinde tutuyordu. Ancak, felaketli çöküşü Solana için hiçbir rakip bırakmadı. Polkadot şimdi Solana’dan sonra ikinci sırada, ardından Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI) ve FTX (FTT) geliyor. Ardından Near Protocol (NEAR) ve Cosmos Hub (ATOM) geliyor.

Messari, analizinden, akıllı sözleşme “çılgınlığının” yatırımcılar arasında hala mevcut olduğu sonucuna varıyor. En iyi üç kripto yatırımının tümü akıllı sözleşme özellikli platformlar olduğu için bunu ima ediyor. Akıllı sözleşmelere sahip olmak, yatırım getirilerini destekleyen gerçek fayda izlenimi yaratır.

Cardano (ADA), daha büyük bir geliştirici, kullanıcı ve yatırımcı topluluğu oluşturmak için akıllı sözleşmeleri benimsemesi gereken bir kripto projesi örneğidir. Ve kullanıma sunulması sorunsuz olmasa da, ağ önemli geliştirici etkinliği görmeye devam ediyor.

Oyun, meta veri deposu ve NFT’ler

En iyi 50 kripto para birimi dışında Messari, oyun, metaverse ve NFT altyapısına da büyük sermayenin döküldüğünü gösteriyor. Bunlardan Guduru şunları not eder:

Bu [oyun, metaverse ve NFT altyapısı] gibi yatırımlar, fonların yerel NFT’ler veya dijital arazi gibi geleneksel olmayan kripto varlıklarını tutma fırsatlarını genişletiyor.

DappRadar tarafından Blockchain Game Alliance ile birlikte bir Nisan raporu, blockchain oyunlarıyla ilgili benzer bulgular gösterdi. Bu tür DApp’ler, bir önceki yılın aynı dönemine göre 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 2000’lik bir artış gösterdi.

Bu dönemde ayrıca yatırımcılar oyun DApp’lerine 2,5 milyar dolar yatırdı ve bu, 2021’in tamamına (4 milyar dolar) yapılan yatırımın yarısından fazlası. O sırada rapor, 2. çeyrekte (iki gün içinde sona erecek) blockchain oyunlarına yapılan yatırımların yüzde 150 oranında artacağını öngördü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir