Kripto Analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Kapitülasyon Senaryosunu Tahmin Ediyor!


Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) yeni bir ayı piyasası düşük seviyesine ulaşma yolunda hala başka bir satış olayına tanık olabileceğini düşünüyor.

Cowen, yeni bir YouTube videosunda, Bitcoin’in bir yıllık kesintisiz yatırım getirisi (ROI) göstergesinin BTC’nin bir kapitülasyon olayına yönelebileceğini gösterdiğini söylüyor.

“Tarihsel olarak, [Bitcoin’in bir yıllık yatırım getirisi] yaklaşık 0,2’de dip yapıyor. 0,2’de dibe vurmanın en iyi yolu, önümüzdeki bir veya iki ay içinde 13.000 – 14.000 $ aralığına düşmesi olacaktır. Ve sonra muhtemelen 0.2 seviyesine ulaşacaktı, çünkü biz onu 69.000$ ve 69.000$ civarındaki %20’lik veya en azından günlük kapanışın sizi yaklaşık 13.000-14.000$ seviyesine getirdiği yerde karşılaştırıyoruz.”

bitcoin
kaynak: benjamin cowen/youtube

Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin, çalışan bir yıllık ROI metriği 0,2’ye ulaştığında bir ayı piyasası dibi basma eğilimindedir.

Cowen, Bitcoin sahipleri teslim olursa, BTC’nin dip geldiğinde ani ve güçlü bir ralli çekerek panik satıcılarını kırbaçlayacağını tahmin ediyor.

“Bir tür kapitülasyon görürsek, ondan sonra bir tür güçlü ralli görürüz çünkü her şey düşünüldüğünde, bu Bitcoin için tipik bir dip olurdu. Aylarca, aylarca ve aylarca yaklaşık %70 aşağı inersiniz… ve sonunda nihai teslimiyeti görürsünüz. Bu, Bitcoin için tipik ayı piyasası tabanınız olacaktır.”

Bitcoin, yazı yazılırken 19.585 dolardan işlem görüyor. Cowen’in 14.000 dolarlık hedefine yönelik bir düzeltme, BTC için yaklaşık %30’luk bir aşağı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir