New York Senatosu, Bitcoin Madencilik Operasyonlarının Yasaklanmasını Onayladı!


bitcoin
new york senatosu, bitcoin madencilik operasyonlarının yasaklanmasını onayladı! 2
  • New York, bir güç kaynağı olarak karbon kullanan bitcoin madenciliğini çökertiyor.
  • New York eyaletinin Bitcoin madenciliği yasağının birkaç etkisi olabilir.

New York Eyalet Senatosu, güç kaynağı olarak karbona bağlı olan BTC madencilik operasyonlarını yasaklayan tasarıyı onayladı. Cuma günü sabahın erken saatlerinde yapılan oylamanın ardından tasarıyı geçirdiler. Bununla birlikte, Eyalet valisi Kathy Hochul’un yasalaşmadan önce tasarıyı imzalaması gerekiyor.

Eyalet meclisinin tasarıyı daha önce Nisan ayında geçirdiğini hatırlarsınız. Tasarıyı destekleyen milletvekillerine göre, Devletin karbon ayak izini azaltmaya ihtiyaç var. Bu nedenle, gücünü fosil yakıtların yakılmasından alan madenlerin yasaklanması.

New York diğer eyaletlere örnek oluyor

Vali tasarıyı imzalarsa, eyalet düzenleyicileri önümüzdeki iki yıl boyunca herhangi bir iş kanıtı şirketi için izinleri onaylamayacak veya yenilemeyecek. Ancak, bu tür kanıt niteliğindeki şirketler, güç kaynaklarını yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçirirse, düzenleyici kurum izinlerini yenileyebilir.

Birçok üst düzey kripto oyuncusu, bu fatura onayının sonraki etkileri hakkında görüşlerini paylaştı. Dijital Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring, bu tasarının işletmeleri Devletten uzaklaştıracağını belirtiyor.

Ayrıca, bu tasarının onaylanmasının, Devlette banka hesabı olmayan birçok kişinin bankasız kalacağı anlamına geldiğini söyledi. Galaxy Digital’in üst düzey yöneticilerinden Amando Fabiano, New York’un diğer eyaletlerin takip edebileceği kötü bir örnek oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Tasarının eyalet valisi tarafından imzalandıktan hemen sonra yasalaşacağını belirtmek önemlidir. Boring, iş kanıtı madenciliğinin daha sürdürülebilir enerjiye geçişe yol açabileceğini belirtiyor. Ona göre, tahminler BTC madencilik endüstrisinin tüm dünyadaki sürdürülebilir enerji karışımının yüzde 60’ın biraz altında olduğunu gösteriyor.

Ancak Dijital Ticaret Odası, New York madencileri için sürdürülebilir elektrik karışımının yaklaşık yüzde 80 olduğunu tahmin ediyor. Boring, “Bu nedenle, New York’taki bitcoin madencileri iklim liderliği ve topluluk koruma yasasına uyuyorlar” diye ekledi.

Bu tasarının sonraki etkileri

Pek çok endüstri oyuncusu, yasanın onaylanmasının Devlet ekonomisi üzerinde ciddi bir olumsuz etkisi olacağına inanıyor. Onlara göre, birçok yerel satıcı işini veya bu şirketlerle olan sözleşmelerini kaybedecek. Bu tür satıcılar arasında inşaat işçileri, elektrikçiler ve mühendisler bulunur.

Bu endüstri oyuncuları, Devletin vergilerde de büyük miktarda dolar kaybedeceğini söyledi. Sıkıcı dedi ki;

bu satıcılardan bazıları her yıl 80.000 dolara kadar kazanıyor. Bu yüzden birçok işçi sendikası bu yasayı desteklemiyor.

Bununla birlikte, bazı madenciler, madencilik işletmelerini New York dışında konumlandırmak için başka eyaletleri olduğuna inanıyor. Core Scientific’in kurucu ortağı Darin Feinstein, “Gürcistan, Wyoming, Kuzey Karolina, Teksas ve Kuzey Dakota, bitcoin madenciliği için daha dostça politikalara sahip eyaletlerdir” dedi.

Örneğin birçok BTC madencisi, kripto dostu politikalarının dışında çeşitli nedenlerle Teksas’ı seçiyor. Devlet doğalgazı ateşledi. Madenciler yeterli yenilenebilir enerjiye ve rekabetçi elektrik şebekesi seçeneklerine erişebilir. Daha da önemlisi, milletvekillerinin çoğu kripto dostu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir