Robert F. Kennedy, Bitcoin’in “Mükemmel Para Birimi” Olduğunu Söyledi!


Demokratik ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., Bitcoin‘in (BTC) “ideal ana para birimi” olduğuna inanıyor.

Kennedy Bitcoin’i öve öve bitiremedi

Kennedy, geçen ay 2024 başkanlık yarışında Demokrat aday olarak yer aldığını duyurdu ve TheStreet Crypto’ya verdiği son röportajda, Amerikalıların merkez bankası kaynaklı enflasyondan korunmalarına yardımcı olacak kripto varlıklar gibi “kaçış yolları” olması gerektiğini belirtiyor.

“BTC ideal bir ana para birimidir, çünkü miktarı sınırlıdır… Mevcut BTC dünyada sürekli bölünebilir, bu nedenle bir anlamda ideal para birimidir – içsel değere sahiptir ve insanlara bir kaçış yolu sağlar.”

bitcoin haberleri
robert f. kennedy, bitcoin'in "mükemmel para birimi" olduğunu söyledi! 2

BTC yatırımcısı olmayan Kennedy, BTC’nin temelinde güvenin yattığını vurguladı.

“Ve hiç kimse onu manipüle edemez. Bunu manipüle edebilecek bir kişi yok. Bitcoin ile ilgili olan şey son derece demokratiktir. Her şey, tüm madenciler tarafından demokratik bir şekilde ve manipülasyona karşı dirençli algoritmalarla belirlenir.”

Kennedy, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto düzenlemelerine yönelik yaklaşımını şeffaf olmamakla eleştirirken, düzenleyiciyi de eleştirdi.

Çevre hukuku avukatı olan Kennedy, bu ayın başlarında Miami’deki BTC 2023 Konferansı’nda konuştu ve başkanlık kampanyasının Amerika tarihinde BTC bağışlarını kabul eden ilk kampanya olacağını açıkladı.

Kennedy, Bitcoin’in otoriter sansüre karşı bir koruma sağlayabileceğini belirtiyor ve başkan seçilirse Bitcoin haklarını koruyacağına dair söz veriyor.

“Başkan olarak, BTC’yi elde tutma ve kullanma hakkınızın dokunulmaz olduğunu garanti edeceğim. İlk olarak, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların öz-muhafaza hakkını savunacağım. Arabanızın veya kendi cüzdanınızın anahtarlarına sahip olduğunuz gibi, kendi özel anahtarlarınıza da sahip olmalısınız.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir