İsrail Bankası, CBDC Gelişimi İçin Ethereum’a Bakıyor!


coinprojesi.com visual generation ethereum
i̇srail bankası, cbdc gelişimi i̇çin ethereum'a bakıyor! 2
  • İsrail’in yerel para birimi Şekel’i dijitalleştirmeye çalıştığı için bir kripto para programı başlattığı bildiriliyor.
  • CBDC geliştirmenin ilk aşamalarında, merkez bankası test etmek için Ethereum blok zincirini aradı.

İsrail, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) başlatmak isteyen uzun uluslar listesine katılıyor. Proje başlangıç ​​aşamasında olmasına rağmen, yeni bir rapor projenin Ethereum blok zincirine baktığını ortaya koydu. Çoğu ülke CBDC’lerini bağımsız olarak inşa ettiğinden, proje benzersizdir, çünkü bunların merkezileştirilmesini sağlar. Ethereum ağı üzerinde çalışmak bir takım zorluklar sunacak olsa da, CBDC projesi üzerinde çalışan ekip, kripto para birimlerinin sunduğu avantaj ve dezavantajları belirlemek için Ethereum ağı üzerinde denemeler yapacak.

Kripto para birimleri çekiş kazandıkça, hükümetler yeni bir rekabetçi ödeme yöntemi sunma ihtiyacını buldular. Sadece El Salvador bir kripto para birimini yasallaştırmaya çalışırken; Bitcoin, diğerleri CBDC‘leri araştırdı. CBDC gelişiminde yarışa öncülük eden ülkeler arasında Çin, Fransa, İsveç ve Japonya yer alıyor. 110’dan fazla ülkeden oluşan bir listeden Çin, son iki yıldır devam eden kamu davalarıyla en önde yer alıyor.

İsrail Bankası’ndaki CBDC proje yöneticisi Yoav Soffer şunları söyledi;

Ethereum teknolojisiyle bir deneme yaptık, bunun mutlaka kullanacağımız teknoloji olduğunu düşündüğümüz için değil, avantajlarını ve dezavantajlarını anlamak için ellerimizi kirletebileceğimiz bir teknoloji olduğu için,

Tüm göstergelere göre, CBDC ekibinin arkasındaki ekibin projesi için Ethereum kullanmak için açık bir nedeni yoktu. Yoav ayrıca ekibin projenin ne kadar süreceğini bilmediğini ve gerçekten de Ethereum kullanmayı veya hatta dijital para birimini başlatmayı seçeceklerini açıkladı. Ancak test sırasında proje, banka içinde “hayali dijital şekellerin” değiş tokuş edilmesini kolaylaştıracak.

Böyle bir projeyi yürütmek oldukça zor. Genel olarak, İsrail Bankası’ndaki projelerin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​vardır. Ne zaman sona ereceklerini ve yol boyunca neyi başarmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu projenin ne zaman biteceğini bilmiyoruz, tüm bunların ima ettiği gibi,

Bir CBDC geliştirmenin karmaşıklığı göz önüne alındığında, ekip projenin başlatılamayabileceği konusunda net. Ana endişelerden biri, ülkede gerçekten bir dijital Şekele ihtiyaç olup olmadığıdır. Çin ve diğer daha gelişmiş ülkelerin aksine, İsrail’de dijital ödemelerin ve kripto para birimlerinin benimsenmesi yavaş olmuştur.

Ethereum için bu, güvenilirliğini artıran önemli bir gelişmedir. Ancak son haberlere rağmen, Ethereum’un yerel tokeni ETH önemli bir hareket göstermedi. Basın zamanında, dijital varlık, 4.200 dolarlık ATH’den biraz utangaç olarak yaklaşık 4.000 dolar ile değişiyor. Ancak analistler, ikinci en büyük kripto para biriminin boğa koşusunda Bitcoin’i yansıtmasını bekliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir