Buenos Aires, Vergi Ödemeleri için Kripto Kabul Etme Planlarını Onayladı!


kripto
buenos aires, vergi ödemeleri için kripto kabul etme planlarını onayladı! 2
  • Buenos Aires Belediye Başkanı Horacio Rodriguez Larreta, ülkenin vergi ödemeleri için kripto para birimini kabul etmeyi planladığını duyurdu.
  • Hükümet başkanı Rodriguez Larreta, Şehrin kripto para biriktirmeyeceğini doğruladı.
  • Buenos Aires +, teknolojik, modern, verimli ve yakın bir devlet inşa etmeye devam etmek için on iki önlem planına sahiptir.

Buenos Aires Hükümeti başkanı Horacio Rodríguez Larreta, kripto para birimlerinin vergi ödemek için kullanılmasına izin verecek.

Larreta, ”vatandaşlar ve özel sektörle olan bağı basitleştirmek, kolaylaştırmak ve önemli ölçüde dönüştürmek” hedefiyle “Buenos Aires +” adlı yeni projesini sundu: ve özel sektör Devlet ile ilgilidir.

Ayrıca, Buenos Aires Başkanı, hükümetin kripto para birimlerini doğrudan sakinlerden değil, ülkenin önde gelen kripto para birimi şirketleri tarafından gerçekleştirilen dönüşümler yoluyla Arjantin Pesosunda alacağını açıklıyor.

Horacio Rodriguez Larreta yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bu, City’nin kamu hesaplarında kripto para birimleri olacağı anlamına gelmiyor, daha ziyade sanal cüzdanlarla yaptığımız bir anlaşmaya dayanarak, halihazırda sahip olduklarımıza bir ödeme seçeneği ekleyeceğiz.

Buenos Aires +, teknolojik, modern, verimli ve yakın bir devlet inşa etmeye devam etmek için on iki önlem planına sahiptir.

Larreta’ya göre Buenos Aires +, 2022’nin ikinci çeyreği için sivil belgelerin dijital olarak düzenleneceği bir dijital kimlik platformu içerecek. Dijital bir kimliğe sahip olmak, sakinlerin bilgilerini tasdik etmelerini sağlayacaktır; belgeler; ve kişisel kayıtlar, prosedürlerin ve uygulamaların yönetimini kolaylaştırır.

Larreta dedi ki:

Katlanarak artacak olan tüm bu bilgi akışı Blockchain teknolojisi ile korunacaktır. Verilerini kontrol edenin kullanıcıların kendileri olması için bu teknolojinin kullanımında öncü olacağız.

Diğer yandan Polkadot, yıllık en büyük ‘Polkadot Decoding’ etkinliği için Buenos Aires’i beşinci lokasyonu olarak ekledi. Etkinlik, gerçek anlamda küresel bir ekosisteme hitap etmeyi amaçlayan karma bir etkinliktir. Ayrıca Polkadot Decoded, Buenos Aires+’ın hedeflerinden biri olan etkinliğin interaktif bir canlı yayın akışına da sahip olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir