Hacker’lar İnsanları Dolandırmak İçin Beeple’ın Twitter Hesabını Ele Geçirdi!


beeple
hacker'lar i̇nsanları dolandırmak i̇çin beeple'ın twitter hesabını ele geçirdi! 2
  • Hacker’lar Beeple’ın Twitter hesabını ele geçirdi.
  • NFT düştükçe iki dolandırıcılık başlatıldı.
  • Kurbanlar şimdiye kadar 400 bin dolar kaybetti.

NFT sanatçısı Beeple, bir tweet’te Twitter’larının hafta sonu boyunca saldırıya uğradığını duyurdu. Bilgisayar korsanları ayrıca insanları dolandırmak ve yaklaşık 400 bin dolarlık kripto para çalmakla sonuçlanan sahte bir NFT düşüşü başlattı.

Sanatçı, VaynerMedia CEO’su Gary Vaynerchuk’a ve ekibine yardımları için teşekkür ederek, saldırının kontrol altında olduğunu tweet’lerinde belirtti. Beeple ayrıca dizide başka bir tweet paylaştı,

Dışarıda güvende kalın, gerçek olamayacak kadar iyi olan her şey BÜYÜK BİR ALDATMACADIR. Ve bir dip not olarak, Pazar sabahı saat 6’dan itibaren tek bir yerde bahsettiğim bir SÜRPRİZ NANE asla olmayacak.

İnsanlar bu dolandırıcılık sırasında çok para kaybetti, bir örnek, “Ne yazık ki tweet’e hızlı bir şekilde tıklayarak dolandırıldım, böyle bir şeye inanamayacak kadar aptal olduğumu biliyorum ama herhangi bir yardımı olacak mı?” Diyerek tweet atan bir hayrandı. bizim için? txn kimliğini ve hepsini sağlayabilirim. Tüm hayatımın birikimi bu.

Maalesef dolandırıcılar için siber güvenlik araştırmacıları Twitter kullanıcılarını dolandırıcılık konusunda uyarmaya başladı. MetaMask cüzdanı için güvenlikte çalışan bir kişi olan Harry.eth, bağlantıya tıklayıp cüzdanlarını bağlayan kripto yatırımcılarını, hesaplarından 1 ETH alacak akıllı bir sözleşme başlatacakları konusunda uyardı.

Yine de harry.eth’e göre, dolandırıcılar bu iki dolandırıcılık ile sadece beş saat içinde 438.000 dolarlık kripto para çalmayı başardılar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir