Her Yatırımcının Anlaması Gereken 3 “Korkunç” Kripto Gerçeği!


coinprojesi.com cryptocurrencies 6
her yatırımcının anlaması gereken 3 “korkunç” kripto gerçeği! 2
 • Kripto piyasası düzeltmesi piyasada korku yarattı ancak burada her kripto yatırımcısının yüzleşmesi gereken üç gerçek var.
 • Analist Lark Davis, korkuyla nasıl yüzleşileceğini ve zor zamanlarda nasıl cesur önlemler alınacağını açıklıyor.

Kripto para piyasası, 2022’nin başından bu yana perakende yatırımcıları korkutmak için aşırı derecede oynak kaldı. Çok fazla küresel faktör ve mevcut jeopolitik belirsizlik, son zamanlarda kripto pazarını etkiliyor.

Tabii ki, kripto büyük ölçüde hisse senetleri ile birlikte hareket etme eğiliminde olduğundan, zor zamanların olasılığını inkar edemezsiniz. Ancak kripto analisti Lark Davis, kripto piyasasının üç “korkunç” gerçeğini paylaşıyor. Davis, kriptoya ayak uydurmanın uzun vadede akıllıca bir hareket olmasının üç güçlü nedenini açıklıyor.

 1. Enflasyon
  ABD, Şubat 2021 ayı enflasyon rakamlarını açıkladı ve yüzde 7,9 ile son kırk yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Dünyanın diğer bölgelerinde de enflasyon zirve yapıyor. AB yüzde 5 enflasyon bildirirken, İngiltere yüzde 4,9 enflasyon oranı bildirdi.

Bunun ortalama enflasyon rakamı olduğunu ve yakıt gibi temel ihtiyaç maddelerinin fiyatının yaklaşık yüzde 30 arttığını unutmayın. Eh, COVID-19 salgını döneminde basılan trilyonlarca dolar düşünüldüğünde bu çok bekleniyordu.

Bu durumda, paranızı korumanız gerekiyorsa, son on yılda güçlü getiriler sağlayan kripto gibi varlıklara ihtiyacınız var. Bitcoin (BTC) ve diğer en iyi kripto para birimleri, son on yılda yıllık bazda yüzde 150’nin üzerinde getiri sağladı.

 1. Jeopolitik belirsizlik
  Rusya-Ukrayna savaşı, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar için bir öğrenme dersi oldu. Rusya Ukrayna’da “askeri operasyonunu” başlatırken, Batı, Rusya ile “ekonomik savaş” başlatan ağır yaptırımlar uyguladı. Sonuç olarak, Rus Rublesi son iki hafta içinde dolar karşısında yüzde 50 değer kaybetti.

Bu, Rus vatandaşları için büyük bir servet ve satın alma gücü erozyonunu temsil ediyor. Bunun dışında, Rusya içinde ve dışında çeşitli sermaye kontrolleri olmuştur. Ruslar, paralarını ülke dışına taşımak için yabancı ödeme hizmetlerinin çoğunu bile kullanamıyorlar.

Fiat para birimleri sınırlarla bağlı olsa da, kripto değildir. Kripto ile, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki arkadaşlarınıza ve ailenize kolayca para gönderebilirsiniz. Kripto gerçeği Rusya ile sınırlı değil, hatta dünyadaki diğer ülkelerle bile sınırlı.

 1. Başkaları korktuğunda açgözlü olun
  Efsanevi yatırımcı Warren Buffett’in dediği gibi “Başkaları korkarken açgözlü olun”. Kripto analisti Lark Davis, kriptoya olan ilginin Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyeye düştüğüne dair bazı istatistikleri paylaşıyor. Bunun nedeni, son düzeltmenin ardından Sokakta çok fazla korku olması.

Davis, bunların aslında uzun vadeli yatırımcıların çantalarını kademeli bir şekilde doldurmayı düşünmeleri gereken doğru göstergeler olduğuna inanıyor. Davis ekliyor:

Ne kadar çok korku ve umutsuzluk görürsek, ne kadar çok insan satar ve ayrılırsa, google trendlerine olan ilgi o kadar düşük olur… satın almak için o kadar iyi zaman olur. Bunu duymak istemeyebilirsin, ama bu doğru.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir