YouTube: NFT’leri Benimseyecek Bir Sonraki Sosyal Medya Platformu mu?


medya
youtube: nft'leri benimseyecek bir sonraki sosyal medya platformu mu? 2
  • YouTube, NFT’leri entegre eden bir sonraki sosyal medya sitesi olabilir.
  • YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, NFT teknolojisinin çekiciliği hakkında birçok kez konuştu.
  • Son aylarda Spotify ve Instagram, NFT’lere girişlerini duyurdular.

YouTube, NFT‘leri platformuna entegre etmeye hazırlanan bir sonraki sosyal medya sitesi olabilir. Video paylaşım devi, içerik oluşturucular için bir NFT pazarını entegre etme niyetini bolca gösterdi.

YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, birkaç kez NFT‘lerin YouTube‘un ekosistemini genişletmenin bir sonraki adımı olacağından bahsetti. Bu yılın başlarında Wojcicki, YouTube topluluğuna NFT entegrasyonundan bahseden bir mektup yayınladı.

İçerik oluşturucuların ve hayranların YouTube’daki deneyimlerini güçlendirmeye ve geliştirmeye devam ederken, içerik oluşturucuların NFT’ler gibi gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmalarına yardımcı olmak için her zaman YouTube ekosistemini genişletmeye odaklandık.

Daha sonra Wojcicki, Ludwig’in “The Yard” adlı podcast’inde göründü ve bir bölümde tekrar NFT’ler hakkında konuştu. Wojcicki, NFT’lere kendisinin sahip olduğunu ve teknolojinin platforma getirebileceği potansiyeli görebildiğini itiraf etti. Wojcicki, “Bu bir para kazanma biçimidir ve tüm içerik oluşturucular için en iyi para kazanmayı sağlamak istiyoruz.” Dedi.

Ek olarak Wojcicki, video ve içerik hırsızlığını önleyen blok zincir teknolojisi noktasını gündeme getirdi. Wojcicki, “Ayrıca, hangi varlıkların gerçekte hangi içerik oluşturuculara ait olduğunu doğrulamak için en iyi konumdayız (…) sizi desteklemek ve içeriğinizin temelde çalınıp başka bir yerde satılmadığından emin olmak için orada olmak istiyoruz.”

YouTube, NFT entegrasyonunu düşünen en yeni sosyal medya platformudur. Geçtiğimiz birkaç ay içinde Spotify ve Instagram gibi diğer sosyal medya devleri NFT’lere girişeceklerini duyurdular.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir