Ripple, SEC Davasında Gerileme Yaşandığını Söyledi!


Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu iddiasıyla şirkete karşı açılan dava sürecinde bazı aksamalar yaşadığını belirtti.

Ripple’dan SEC açıklaması

XRP, dava sürecinde yargıç Analisa Torres’in geçen ay verdiği görüş doğrultusunda, SEC’in bazı uzmanlarının beyanlarının mahkeme kayıtlarından çıkarıldığını ifade etti.

“6 Mart’ta Mahkeme, SEC ve Ripple uzmanlarının hangi görüşlerinin özet yargı kararında (ve gerekirse duruşmada) dikkate alınabileceğine ve hangi görüşlerin ‘yakalanması’ gerektiğine karar veren 57 sayfalık bir mütalaa yayınladı. Özellikle, SEC uzmanının ‘bir XRP alıcısının makul beklentileri’ ile ilgili ifadesi, XRP fiyatının neyin ‘etkilediğini’ belirlemeye çalışan uzmanıyla birlikte kayıttan çıkarıldı.”

ripple - sec
ripple, sec davasında gerileme yaşandığını söyledi! 2

Özet yargı kararının ne zaman verileceği konusunda ödeme şirketi şunları dile getirdi:

“Ripple, 2023 yılında özet yargı kararıyla ilgili bir karar bekliyor, ancak zamanlama sonuç olarak Mahkeme’ye bağlıdır.”

SEC’in uzman beyanlarının reddedilmesine yönelik olarak Ripple‘ın genel danışmanı Stuart Alderoty, geçen ay Yargıç Torres’in görüşünün davalarına olan güveni artırdığını ifade etti.

Ayrıca, Ripple’ın uzmanlarının, sözleşmelerinin ‘Howey Testi’ndekilere kıyasla açıkça farklı olduğunu vurgulayan, XRP’nin vergi muamelesi (menkul kıymet değil), XRP’nin muhasebe muamelesi (menkul kıymet değil) ve XRP üzerindeki para birimi uzmanları güvenlik (bir menkul kıymet değil) kısımlarının hepsinin mahkemede kalmasına izin verildiğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir