Kripto Analisti Justin: Bitcoin (BTC) Boğa Senaryosu Neredeyse %50 Artıyor!


Üst düzey bir kripto tüccarı ve analisti, Bitcoin’in (BTC) yaklaşık %50 oranında nasıl yükselebileceğini ortaya koyuyor.

Kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin fiyatı 24.200 doların üzerine çıkarsa, bir sonraki hedefin 26.500 dolar olduğunu söylüyor.

“Şimdi, bu geri alımları 23.450 dolar ve 24.200 doların üzerine çıkarırsak, Bitcoin için bir sonraki direnç alanı 25.000 dolar civarında olacak.

Yani 25.400 dolar civarında, ardından 26.000 dolar ortası 26.500 dolar civarında. ”

Bennett, 26.500 doların üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin’in mevcut fiyattan yaklaşık %46 oranında değer kazanmak ve bir sonraki 38.000 dolar hedefine ulaşmak için 30.000 dolar seviyesini aşması gerektiğini söylüyor.

”Bitcoin’in bahsettiğim bu iki seviyeyi geri kazandığını ve önümüzdeki günlerde daha da yükselmeye başladığını görebilirsek, işte önümüzdeki haftalarda izlediğim iki kilit alan.

Şimdi, ilki 30.000 dolar civarında geliyor ve bunun nedeni Mayıs ayında gördüğümüz konsolidasyon… yani 30.000 dolarlık alan Bitcoin için çok büyük bir alan olacak. Bunun üzerinde, 38.000 dolar civarında bir direniş izdihamımız var…

Ama bir kez daha Bitcoin bahsettiğim bu iki seviyenin üzerine çıkmalı. Yani 23.450 ve ayrıca günlük kapanış bazında 24.200, kırılmayı gerçekten doğrulamak ve pazarı bu seviyelere ayarlamak için.

Kripto tüccarı ve analist, ABD’deki enflasyon oranının da Bitcoin’in fiyat yönünü belirlemede rol oynayacağını söylüyor.

bitcoin
kripto analisti justin: bitcoin (btc) boğa senaryosu neredeyse %50 artıyor! 2

Bennett’e göre, “düşük enflasyon, daha az agresif oran artışları anlamına geliyor, bu da yükseliş piyasaları anlamına geliyor.”

Bennett, Çarşamba günü yayınlanan ve ABD enflasyon oranının %8.5’e düştüğünü gösteren Tüketici Fiyat Endeksi verilerine atıfta bulunarak, enflasyonun zirveye ulaştığını gösterebileceğini söyledi.

“Bugün TÜFE’nin tahminden daha düşük olduğunu görmek güzeldi. Harika bir sayı değildi, ama yine de geçen sefer aldığımızdan daha iyi bir sayı. Ve aynı zamanda tahmini yendi. Yani bu bir şeydir. Ve bence, piyasalar için çok yükseliş olacak olan en yüksek enflasyonu işaretleyebilir…

Dolayısıyla piyasalar bunun en yüksek enflasyon olduğuna inanırsa, kripto piyasasının yanı sıra borsa için de yükseliş olabilir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir