Emirates Havayolu Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek, NFT’leri ve Metaverse’i Benimseyecek!


emirates
emirates havayolu bitcoin ödemelerini kabul edecek, nft'leri ve metaverse'i benimseyecek! 2
  • Dünyanın en büyük havayollarından biri olan Emirates, “Bitcoin’i bir ödeme hizmeti olarak” dahil etmeyi planlıyor.
  • Şirket ayrıca sayısallaştırma hedeflerini yönlendirmek için NFT ve metaverse uzmanlarını işe aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ekonomisini dijitalleştirme ve küresel bir kripto merkezi olma arayışında önemli adımlar atıyor. Bu çabadaki son gelişme, dünyanın en büyük havayollarından biri olan Emirates’ten yapılan bir duyuruyla ilgili.

Yerel haber kaynaklarına göre, BAE bayrak taşıyıcısı, ödeme altyapısına Bitcoin eklemeyi planlıyor. Firmanın Operasyon Direktörü (COO) Adel Ahmed Al-Redha, Emirates’in yeni personel işe aldığını da söyledi. Personel, meta veri aktarımı ve takas edilemeyen belirteçler (NFT‘ler) konularında uzmandır ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yeni uygulamalar geliştirecektir.

Arabian Travel Market’teyken yönetici, metaverse ve NFT‘lerin farklı rollerine dikkat çekti:

Meta veri deposuyla, ister operasyonda, isterse eğitimde, web sitesinde satışta veya eksiksiz bir deneyimde olsun, tüm süreçlerinizi meta veri deposu tipi bir uygulamaya dönüştürebilecek, ancak daha da önemlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz.

Emirates, BAE’nin dijital ekonomi hedefine uyum sağlıyor

Al-Redha, Emirates’in daha da geniş bir müşteri tabanını çekmek için bu teknolojik yönlerden en iyi şekilde yararlanmayı planladığını da sözlerine ekledi. Spesifik olarak şirket, ticaret için web sitesine NFT’ler eklediğinden, kayıt tutma için blok zinciri kullanacak.

Chainalysis’in 2021 raporuna göre, BAE her yıl kripto para biriminde yaklaşık 25 milyar dolarlık işlem yapıyor. Bu metrik, Batı Asya ülkesini bölgesinde üçüncü sırada yer alıyor. 2021 itibariyle BAE, yalnızca Lübnan (26 milyar dolar) ve Türkiye (132.4 milyar dolar) tarafından geçildi. Emirates yakında bu kripto işlemlerine önemli bir katkıda bulunacak.

Ayrıca ülke, özellikle Dubai ve Abu Dabi gibi şehirlerde büyük bir kripto odaklı işletme akışı gördü. Citi’nin küresel fintech ve dijital başkanı Ronit Ghose, bunu ülkenin uyumlu düzenleyici yaklaşımına bağladı:

Abu Dabi ve Dubai’ye gelen girişimciler, inşaatçılar, operatörler ve geliştiricilerin akını görmemizin nedenlerinden biri… çünkü ADGM’de, Dubai’de ve federal düzeyde daha fazla düzenleyici netlik duygusu var.

Kripto ödemeleri benimseme ani artışları

Emirates tarafından yapılan duyuru, kripto pazarındaki son düşüşe rağmen geldi. Bununla birlikte, raporlama zamanında, kripto piyasaları hafif bir toparlanma sergiliyordu ve BTC ticareti geçen gün yüzde 7,9’luk bir artışın ardından 30,743 dolardan işlem görüyordu.

Emirates dışında, diğer büyük firmalar da ürünleri ve hizmetleri için kripto ödemelerini etkinleştirmeye ilgi gösterdi. New York’un fitness kulübü Equinox, Japonya’nın SBI Motors ve popüler moda markası Gucci, bu ay bunu en son yapanlardan bazıları. Dogecoin’in (DOGE) Twitter’ın Elon Musk’ı devralmasının ardından devrilme kavanozu için bir para birimi olarak eklenmesiyle ilgili spekülasyonlar yüksek.

Pek parlak olmayan tarafta, Rusya, Batı’dan gelen sert yaptırımların ardından petrol ve gaz için Bitcoin ödemelerine ısındı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir