Bloomberg Intelligence’a Göre Rusya İstilası Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Stabilcoin’leri Artırabilir!


coinprojesi.com skdjfh
bloomberg intelligence'a göre rusya i̇stilası bitcoin (btc), ethereum (eth) ve stabilcoin'leri artırabilir! 2

Bloomberg Intelligence, Rusya‘nın Ukrayna‘yı işgalinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarını artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Medya devi Bloomberg’in araştırma kolu Crypto Outlook’un Mart sayısında, Doğu Avrupa’daki mevcut jeopolitik krizin neden olduğu enerji fiyatlarındaki artışların Bitcoin’in yeni bir varlık sınıfı olarak gelişmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

“Rusya-Ukrayna çatışması, Bitcoin’in küresel dijital teminat olma yolunda olgunlaşmasında başka bir adım olabilir. Artan enerji fiyatları, teknolojiyi benimsemenin ve Kuzey Amerika’nın net fosil yakıt ihracatçısı statüsüne erişmenin faydalarını hatırlatıyor.

Arz, talep, benimseme ve insan zekası, Bitcoin’in 2022’de ham petrole karşı üstünlüğü yeniden ele geçirdiğine işaret ediyor.”

Rapor, gerginliğin akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamaları dağıtmak için lider platform olan Ethereum‘un değerini de artıracağını söylüyor.

“Ukrayna’daki savaş, dijital varlık sadıkları Bitcoin ve Ethereum’un değerini ve kripto dolarının çoğalmasını artırabilir. 1 ve 2 numaralı kriptolar, hisse senetlerine karşı farklı bir güç sergiliyor, durgunluk için daha büyük risklerle karşı karşıya ve enerji fiyatlarını yükseltiyor. Rusya-Ukrayna çatışması, kripto belirteçleri aracılığıyla dolar hakimiyetini artırabilir.

Ukrayna’daki savaş, merkezi olmayan, değişmez dijital varlıkların değerini vurgulayabilir. Çatışma yakında çözülürse, çoğu risk varlığı, Ethereum’un yuvarlanmaya devam etmesiyle yüzerlik kazanacaktır.”

Bloomberg istihbaratı ayrıca, 2021’de kilitli toplam değerde (TVL) sırasıyla %2,069 ve %5,323 büyüme gören fiat destekli USD Coin (USDC) ve algoritmik stabilcoin Terra USD (UST) gibi sabit paralar için yükseliş tahmini veriyor.

“Durağan madeni paralar, benzeri görülmemiş [üç aylık kazançlar] seviyelerine rağmen merkez bankası bilançolarının % 0,53’ünü temsil eden küresel likidite için sistematik olarak önemli bir yer olarak ortaya çıkıyor.

Stablecoin’ler geçen yılki büyümeyi tekrarlarsa, 2023 yılına kadar %2,3’ü aşacak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir