El Salvador, BTC Tahvilleri Tarafından Desteklenen Yeni ‘Bitcoin City’ Lansmanını Duyurdu!


coinprojesi.com aksldo
el salvador, btc tahvilleri tarafından desteklenen yeni 'bitcoin city' lansmanını duyurdu! 3

El Salvador hükümeti yeni bir fütüristik “Bitcoin City” projesi için planlarını açıkladı.

Casa Presidencial (Başkanlık Evi), 841.000 Twitter takipçisine yeni sitenin La Unión ve Conchagua şehirleri arasında var olacağını söyledi.

Duyuru ile birlikte El Salvador, önerilen şehre ilk bakışı veren gösterişli bir tanıtım videosu da yayınladı.

Salvador hükümeti, yeni proje için dünyanın diğer şehir merkezlerinden daha iyi tanınmasını hedefleyen büyük umutlara sahip görünüyor.

“Bitcoin City, türünün en gelişmiş şehri olacak, dünyanın en büyük şehirlerinden ve metropollerinden daha ünlü olacak. ‘Bitcoin Şehrinin Metropolit Alanı’ olarak adlandırılacak olanın başlangıcıdır.”

coinprojesi.com asasd
el salvador, btc tahvilleri tarafından desteklenen yeni 'bitcoin city' lansmanını duyurdu! 4

El Salvador, yeni projeyi finanse etmek için “Bitcoin tahvilleri” çıkarmayı planlıyor. Tahvilleri modellemek ve yatırımcılara hazırlamak için Bitcoin geliştirme firması Blockstream ile birlikte çalıştı.

Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, bir blog yazısında ülkenin yan zincir tabanlı bir yerleşim ağı olan Liquid Network’ü 1 milyar dolarlık BTC tahvili çıkarmak için kullanmayı planladığını söyledi.

“El Salvador ile aylardır görüşüyoruz ve bağları tasarlamak ve modellemek için büyük miktarda çaba harcadık. Bu tahvil teklifi, kripto para birimi yatırımcılarından getiri arayan yatırımcılara, HODLer’lara ve sıradan insanlara kadar çok çeşitli yatırımcılar için çekici olacağını düşündüğümüz bir şey. Bu bağın hiperbitcoinizasyonu hızlandırma ve Bitcoin üzerine inşa edilmiş yeni bir finansal sistem getirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.”

Bugün, El Salvador başkanı ve ben Liquid Network’te 1 milyar dolarlık bir ABD ‘Bitcoin Bond’ ihraç edeceklerini duyurduk.”

Mow’a göre, tahvilden elde edilen para, Bitcoin’e 500 milyon dolar ve bölgedeki enerji ve Bitcoin madencilik altyapısını inşa etmeye yönelik 500 milyon dolar tahsis edilerek yarıya bölünecek.

El Salvador, Bitcoin’i ilk olarak Eylül ayında yasal ihaleye çıkardı ve hazinesinde periyodik olarak BTC biriktiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir