Colorado, Vergi Ödemeleri için Bitcoin’i (BTC) Kabul Eden İlk Eyalet Olacak!


colorado
colorado, vergi ödemeleri için bitcoin'i (btc) kabul eden i̇lk eyalet olacak! 2

Valisine göre Colorado, vergi ödemeleri için kripto varlıkları kabul eden ilk ABD eyaleti olacak.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Vali Polis, Centennial Eyaleti vatandaşlarının 2022 yılının ortalarında devlet vergilerini ödemek için dijital varlıkları kullanabileceklerini söyledi.

Polis ayrıca, devletin hükümetle ilgili diğer ücretler için de kripto ödemelerini kabul etmeyi planladığını söyledi.

“Bu yaza kadar, çok yakında, eyalet vergileriyle ilgili tüm amaçlarımız için kriptoyu kabul etmeyi umuyoruz ve ardından bunu bir ehliyet kadar basit olabilecek şeyler için tüm eyalet hükümetine yaymayı planlıyoruz. avlanma ruhsatı.”

Devlet, ödemeler için kripto para birimleri kabul edecek olsa da, Polis’e göre, çok değişken oldukları için şu anda herhangi bir kripto para tutmayı planlamıyor. Devlet tarafından ödeme olarak alınan herhangi bir kripto, gerçek zamanlı olarak USD‘ye dönüştürülür.

“Kripto para birimleri de dahil olmak üzere menkul kıymetlerin dalgalandığı bir piyasaya maruz kalma işinde olamayız.

Masraflarımız hala dolar cinsinden. Geleceğin ne getireceğini asla bilemezsiniz, ancak tüm harcamalarımız dolar cinsinden, bütçemiz yasama organı tarafından dolar olarak onaylandı, bu nedenle ödemeler için kripto kabul etmekten bahsettiğimizde, amaçlarımız için tekrar dolara çevrilecekler.”

Colorado sakinlerinin vergilerini geçen yıl kriptoda ödeyebilmeleri gerektiği fikrini ilk kez ortaya atan Polis, eyaletteki bazı şehirlerin Miami ve New York’un izinden gidebileceğini ve kendi CityCoin’lerini yaratabileceğini söylüyor.

“Devlet tarafından oluşturulan dijital belirteçlerin eyalet rezerv amaçları için kullanılmasına etkin bir şekilde izin verecek bir dijital belirteç faturası peşinde koşan bu büyük eyalet senatörü, senatör Chris Hanson’a sahibiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir