İngiltere Milletvekili, Doğru Yapılırsa Ülkenin Kriptoya Ev Sahipliği Yapabileceğini Söylüyor!


ev
i̇ngiltere milletvekili, doğru yapılırsa ülkenin kriptoya ev sahipliği yapabileceğini söylüyor! 2
  • Tartışmalı bir Birleşik Krallık milletvekili Matt Hancock, son zamanlarda yaptığı bir konuşmada, hükümetin doğru şekilde ele alması durumunda ülkenin kripto para birimlerine ev sahipliği yapabileceğini söyledi.
  • Hükümeti, diğer milletvekilleri kripto trenine binerken bile, büyümeyi teşvik edecek ve yeniliği boğmayacak etkinleştirme düzenlemelerini uygulamaya çağırdı.

Tartışmalı bir milletvekili, hükümetin doğru şekilde ele alması durumunda İngiltere’nin kripto para birimlerinin küresel evi olabileceğini belirtti. Yakın tarihli bir konuşmada, Milletvekili Matt Hancock, kriptonun yalnızca ekonomik büyümeyi teşvik etmeyeceğini, aynı zamanda şeffaf doğası nedeniyle yönetişimi de etkileyeceğini söyledi.

27 Ocak’ta Avam Kamarası’nda yaptığı konuşmada Hancock, hükümeti “İngiltere’nin kripto para birimlerinin olağanüstü büyümesi gibi fintech gibi yeni yeniliklere de ev sahipliği yapmasını” sağlamaya çağırdı.

Ekledi:

Bu yenilikler, tıpkı sosyal medyanın iletişimi kesintiye uğratması veya çevrimiçi alışverişin perakende satışını değiştirmesi gibi finansı alt üst etme potansiyeline sahiptir.

İngiltere’nin kripto para ekosistemi nispeten sağlıklı ve son birkaç yılda büyümeye devam etti. Coinbase ve Kraken gibi küresel borsalar, yerel kripto ticaret platformları ticaret hacminde ve yeni kayıtlarda bir artış görmeye devam ederken bile ülkeye genişliyor.

Bununla birlikte, bir dizi kripto şirketi kendilerini düzenleyicilerle belada buldu. Binance gibi bazıları için sorun, lisanslı olmadığı ürünler sunmaktı. Geçen yıl Haziran ayında Mali Davranış Otoritesi, küresel borsanın Birleşik Krallık bölümü olan Binance Markets Limited’i “İngiltere’de herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmediğini” söyleyerek yasakladı.

Binance o zamandan beri Birleşik Krallık’ta yeniden lisans başvurusunda bulundu ve FCA ile yeniden görüşmelere başladığını söyledi.

Crypto.com gibi diğerleri için sorun, reklamlarıyla ilgiliydi. Reklam Standartları Kurumu, borsanın gösterdiği bazı reklamları yanıltıcı olarak nitelendirdi. Daily Mail gazetesinde, kullanıcıların bir kredi kartıyla anında Bitcoin satın alabileceklerini ve üstün ilgisinin lanse ettiği bir oyun uygulamasında başka bir tane satın alabileceklerini söyleyen reklamlar eklediler.

İngiltere’yi küresel bir kripto merkezi yapmak!

Ancak engellere rağmen Hancock, İngiltere’nin kriptoda öne geçmek için birinci sınıf bir konumda olduğunu söylüyor.

Konuşmasında, ülkenin bu büyümeden sadece ekonomik olarak kazanç sağlamayacağını, aynı zamanda kriptoların şeffaf doğasıyla yönetişiminin de iyileştiğini göreceğine dikkat çekti.

[Fintech ve Crypto] yalnızca ekonomik bir itici güç olmakla kalmaz, aynı zamanda getirdiği şeffaflık nedeniyle dolandırıcılık ve mali suçların azaltılmasına da yardımcı olabilir.

Kriptoların şeffaflığından bahsetmesi kritik. Bunun nedeni, çoğu düzenleyicinin kriptoda algılanan anonimlik ve şeffaflık eksikliğine saldırması ve bunun onları yasadışı faaliyetlere eğilimli hale getirdiğini iddia etmesidir.

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin temelini oluşturan blok zinciri teknolojisi şeffaf ve değişmezdir ve çoğu kripto için halka açıktır. Bu kombinasyon, sadece blok zincirinde kalıcı izler bırakmakla kalmayıp, aynı zamanda hiçbir değişikliğin meydana gelmemesini sağladığı için suç için öldürücüdür.

Kripto para birimlerinin şeffaflığı, özellikle yetkililerin yasadışı eylemleri için blok zinciri kullanan suçluları çökerttiği için, geçtiğimiz yıl birkaç kez gösteride yer aldı. Colonial Pipeline’a saldıran grup gibi Bitcoin’de ödeme alan fidye yazılımı gruplarını içerir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir