Coinbase, Boğa Piyasasından Bu yana En Düşük Bitcoin (BTC) Bakiyesine Sahip!


coinprojesi.com coinbase 2
coinbase, boğa piyasasından bu yana en düşük bitcoin (btc) bakiyesine sahip! 3

Önde gelen bir blockchain analitik firması, ABD merkezli kripto borsası devi Coinbase‘in şu anda yıllardır sahip olduğundan daha az Bitcoin (BTC) tuttuğunu söylüyor.

Glassnode‘dan gelen yeni verilere göre, Coinbase‘de tutulan BTC, son iki yılda %36’nın üzerinde düştü.

“Coinbase’de tutulan Bitcoin, Nisan 2020’de belirlenen ATH’den [tüm zamanların en yüksek seviyesi] bu yana 375.000 BTC (%36.6) düştü.

Bu, geçen hafta büyük bir net çıkış meydana geldikten sonra ~ 31.000 BTC daha düşük oldu.”

coinprojesi.com sdkfmds
coinbase, boğa piyasasından bu yana en düşük bitcoin (btc) bakiyesine sahip! 4

Glassnode, bir blog gönderisinde Coinbase‘in geçen hafta Temmuz 2017’den bu yana en büyük net BTC çıkışını yaşadığını söylüyor. Şu anda borsada kalan BTC bakiyesi de 2017’nin boğa piyasası zirvesinden bu yana en düşük seviyesinde. Firma, metriği yorumluyor. Bitcoin’in benimsenmesi için olumlu bir işaret olarak.

“Özellikle Coinbase, bu hafta toplam 31.130 BTC (1.18 milyar $) tutarında çok büyük bir net çıkış gördü. Bu, 28 Temmuz 2017’den bu yana en büyük net çıkıştır. Mart 2020’den sonraki net çıkış rejimi (kırmızı çubuklar) aşağıdaki grafikte de oldukça belirgindir.

Bu, yatırımcıların Bitcoin’i modern portföylerde ilgili bir varlık olarak giderek daha fazla gördüğüne dair güçlü bir sinyal olmaya devam ediyor.

Bu çıkış, Coinbase’de tutulan toplam bakiyeyi 649.500 BTC’ye düşürdü ve onu en son 2017 boğa piyasasının zirvesinde görülen seviyelere geri getirdi. Coinbase tarafından tutulan toplam Bitcoin bakiyesi, Nisan 2020’de ulaşılan ATH’den şimdi 375.500 BTC (%36,6) düştü.

Bunun gibi büyük çıkışlar, aslında, son iki yılda basamak basamak aşağı doğru inen Coinbase dengesindeki tutarlı bir eğilimin parçası. BTC bakiyesine göre en büyük değişim ve ABD merkezli kurumlar için tercih edilen bir yer olarak bu, Bitcoin’in daha büyük kurumlar tarafından bir makro varlık olarak benimsenmesini daha da destekliyor.”

Bitcoin, yazı yazarken geçen haftaya göre %3 artışla 39.124$’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir