Çin, Piyasa Erimesinin Ardından Bitcoin’in (BTC) Sıfıra Gittiği Konusunda Uyarı Yayınladı!


piyasa
çin, piyasa erimesinin ardından bitcoin'in (btc) sıfıra gittiği konusunda uyarı yayınladı! 2
  • Çin, manipülasyonla dolu, yüksek kaldıraçlı bir Bitcoin piyasası oluşturmak için batıyı suçluyor.
  • Çin, egemen ülkelerden Bitcoin’in SIFIR’a çökeceği gelecekte “yasadışı” ilan etmelerini bekliyor.

Daha geniş kripto para piyasası 1 trilyon doların altına düşerken, Çin Bitcoin karşıtı duruşundan yararlanıyor. Çin’in Devlet tarafından işletilen gazetesi Economic Daily kısa süre önce, Bitcoin yatırımcılarının dünyanın en büyük kriptosunun “sıfıra doğru gittiğini” tahmin ederken aşırı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Bu, Pekin’in vatandaşlarını kriptoya katılmaktan caydırmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarak geliyor. İlginç bir şekilde, Çin devlet medyası, “manipülasyon ve sahte teknoloji kavramlarıyla dolu” yüksek kaldıraçlı bir pazar yaratmakla batıyı suçluyor. Economic Daily, bunun Bitcoin fiyat oynaklığına katkıda bulunan “önemli bir dış faktör” olduğunu kaydetti. South China Morning Post (SCMP) tarafından bildirildiği üzere, Çin medyası şunları söyledi:

Bitcoin bir dizi dijital koddan başka bir şey değildir ve getirisi esas olarak düşükten alıp yüksekten satmaktan gelir. Gelecekte, yatırımcıların güveni çöktüğünde veya egemen ülkeler Bitcoin’i yasadışı ilan ettiğinde, tamamen değersiz olan orijinal değerine geri dönecektir.

Çin, ülkede gerçekleşen kripto ile ilgili her türlü faaliyeti tamamen yasakladı. Buna kripto ticareti, madencilik, bağış toplama ve çok daha fazlasının yasaklanması dahildir.

Bu haftanın başlarında ayrı bir uyarıda, Shenzhen Mali Düzenleme Bürosu, kripto para biriminin insanların “mülk güvenliğini” ciddi şekilde tehlikeye atabileceğini söyledi. Kripto, Büro’ya göre mali düzeni bozarken suç faaliyetlerini daha da geliştirebilir.

Geçen hafta sonu, Bitcoin fiyatı, güçlü madenci kapitülasyonunun ortasında 18.000 doların altına düştü. Bitcoin madencileri, işletme maliyetlerini karşılamak için BTC varlıklarını çok sayıda satıyorlar. Ayrıca, “Bitcoin Dead” Google aramaları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Batı’da Bitcoin iyimserliği

Çin, Bitcoin karşıtı duruşunu zorlarken, piyasadaki herkes Bitcoin için umutlarını kaybetmedi. İngiltere Merkez Bankası (BoE), altta yatan bir yukarı yönlü potansiyel ve ayı piyasasının sunduğu zenginlik oluşturma fırsatı görüyor. Çarşamba günü Bloomberg’e konuşan BOE Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe bazı olumlu görüşler paylaştı.

Mevcut gerilemeyi atlatmayı başaran kripto firmalarının sektörde “baskın oyuncular” olarak ortaya çıkabileceğini söyledi. Cunliffe ekledi:

Önümüzdeki birkaç ay içinde kripto varlıklarına ne olursa olsun, kripto teknolojisi ve finansmanının devam etmesini bekliyorum. Piyasa yapısında büyük verimlilik ve değişiklik olasılığına sahiptir.

Bitcoin fiyatı 20.000 dolar civarında gezinmeye devam ediyor ve uzun bir konsolidasyon aşamasına giriyor olabilir. Analistler, Bitcoin dip oluşumunun zaten gerçekleşip gerçekleşmediğini merak ediyor. Ancak bazıları, küresel makro durumdaki belirsizlikler arasında Bitcoin’in daha da düşebileceğine inanıyor.

Mutlak Strateji Araştırma CEO’su Ian Harnett, Bitcoin’in 13.000 $ civarında dibe vurmasını bekliyor. Milyarder yatırımcı Mark Mobisu, BTC fiyatında daha fazla düşüş bekliyor. Bloomberg ile konuşurken şunları söyledi: Bitcoin yatırımcıları “hala düşüşlerde satın almaktan bahsediyorlar, bu da bir umut hissi olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda bir ayı piyasasının dibine ulaşmadığımız anlamına da geliyor” dedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir