Walmart CTO’su Kripto ve Metaverse’in Perakende Ödeme Yöntemlerini Bozacağını Söyledi!


Walmart’ın küresel baş teknoloji sorumlusu, kripto varlıklarının ve metaverse’nin ödeme yöntemlerini bozacağını ve perakende devi için ürün keşfini iyileştireceğini söyledi.

Yahoo Finance’in Tüm Piyasalar Zirvesi’nde yeni bir röportajda, Walmart’ın küresel baş teknoloji sorumlusu ve baş geliştirme sorumlusu Suresh Kumar, perakendenin geleceğinin hem gerçek dünya hem de sanal ürünler için kripto işlemlerini içerdiğini söylüyor.

Ayrıca meta veri deposu veya canlı akışlar gibi çevrimiçi alanlarda ürün keşfinin artacağını söylüyor.

“Bence üç ana bozulma alanı var. Kripto bunun tam ortasına düşüyor. Müşterilerin nasıl ilham aldıklarından ve ürünleri nasıl keşfettiklerinden daha önce bahsetmiştim. Bu değişiyor.

Ve bunun bir kısmı metaverse’de olacak. Bunun bir kısmı, sosyal medya uygulamanızın içindeki canlı akışlarda gerçekleşecek. Yani ister fiziksel mallar ister sanal mallar, müşterinin ne istediği konusunda bir rol oynuyorlar.”

walmart
walmart cto'su kripto ve metaverse'in perakende ödeme yöntemlerini bozacağını söyledi! 2

Kumar’a göre dijital varlıklar, alternatif bir ödeme şekli sağlayarak perakende işini bozacak ve bu da bazı satıcıların onları kabul etmenin bir yolunu bulmakta zorlanmasına neden olabilir.

“Kripto, müşterilerin nasıl işlem yaptığının önemli bir parçası olacak. Müşterilerin işlem yapabilmelerini ve satın alabilmelerini ve bundan nasıl değer elde edebileceklerini sorunsuz bir şekilde yaptığımızdan emin olmak istiyoruz. Ve bence farklı ödeme yöntemleri, farklı ödeme seçenekleri açısından pek çok bozulma olmaya başlayacak.

Kriptonun rolü bunda çok önemli bir rol oynamaya devam edecek. Ve açıkçası, müşterinin gerçekten olmamızı istediği yerde olmak istiyoruz.

Bunun son kısmı, ürünlerin nasıl keşfedildiği ve ürünlerin nasıl teslim edildiğidir. Orada çok fazla aksama oluyor. Ancak özellikle kripto hakkında konuştuğunuzda, ister metaverse içinde ister sanal olsun, ürünlerin keşfi ve ardından insanların nasıl işlem yaptığı ile ilgili olacak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir