Cardano Fiyat Tahmini – ADA Fiyatı 2022’de 10$’ı Vuracak mı?


cardano
cardano fiyat tahmini – ada fiyatı 2022'de 10$'ı vuracak mı? 6

Bu Cardano (ADA) 2022 Fiyat Tahmini makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, ADA fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz.

Cardano, ekosistemini geliştirmeye devam eden kripto para birimlerinden biridir. Bu yılın en yoğun platformlarından biri olarak kabul ediliyor. Sonuç olarak ADA, yatırımcıların kripto alanında baktığı altcoinlerden biridir.

Dahası, Cardano’nun “Alonzo” güncellemesinin yatırımcı duyarlılığı üzerinde önemli bir etkisi var gibi görünüyor. Aslında yükseltme, akıllı sözleşme özellikleriyle ilgili ve eleştirmenlerin ağın en göze çarpan eksikliklerinden biri olarak adlandırdığı şeyi ele alıyor. Ek olarak, ADA‘nın fiyatı son iki ayda arttı. Bunun başlıca nedeni, başarılı Alonzo test ağı lansmanı ve ayrıca Alonzo ana ağ sert çatalının yakında gelmesidir.

Cardano’nun gelişmelerini gördüğümüze göre, 2022’de karlı bir kripto para olacak mı? Bunu CoinQuora Cardano Fiyat Analizi ve 2022 Fiyat Tahmininde öğrenelim.

Cardano (ADA) nedir?

Cardano, kendi ana ağını çalıştıran blok zinciri odaklı bir ağdır. Ayrıca kripto, ağ için gerekli olduğunu düşündüğü her şeyi herhangi bir kısıtlama olmaksızın gerçekleştirebilir. Özellikle, platformun geliştirilmesi söz konusu olduğunda Cardano, Input-Output Hong Kong firması (IOHK) tarafından yaratılıyor. Dahası, BitShares geliştiricisi ve Ethereum Kurucu Ortağı Charles Hoskinson, söz konusu şirkete liderlik ediyor.

Ayrıca Cardano ağı, geliştiricilere akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilecekleri bir platform sunmayı hedefliyor. Son zamanlarda Cardano, token kilidi ağ özellikleri sunan bir blok zinciri teknolojisi olan Goguen ana ağına yükseltildi.

Buna ek olarak ADA, Cardano’nun yerel kripto para birimidir. Ancak, platformdaki premium hizmetler için ödeme yapma aracı olarak işlev görür. Buna ek olarak, ağdaki kullanıcılar Binance, Upbit ve Digifinex gibi çeşitli kripto borsalarını kullanarak fonlarını transfer edebilir ve ticaret yapabilirler. Bu paralar, Cardano’nun kendi kripto cüzdanı olan Daedalus’ta güvenle saklanabilir.

Artık Cardano’nun ne olduğu hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, ADA’nın fiyat analizine bakalım.

Cardano’nun (ADA) Teknik Yönleri

Cardano, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için çok varlıklı bir defter ve doğrulanabilir akıllı sözleşmeler içeren bir geliştirme platformu oluşturma hedefine ulaşmak için beş aşamada geliştiriliyor. Beş aşamanın her biri, etkili tarihi şahsiyetlerin adıyla anılır ve birlikte dönemler olarak bilinirler. İşte beş aşamanın bir listesi:

Byron (Vakıf)

Cardano’nun 1. Aşaması veya Byron, Eylül 2017’de piyasaya sürüldü ve genel halk için ilk sürüm oldu. Ayrıca şirket, Daedalus masaüstü cüzdanını ve ADA kripto para birimini piyasaya sürdü.

Shelley (Adem-i Merkeziyetçilik)

İkinci aşamada, Cardano işlemlerinin doğrulama sürecine herkes katılabilir ve bu da onu merkezi olmayan hale getirir. Shelley resmi olarak Haziran 2020’de başladı.

Goguen (Akıllı Sözleşmeler)

Cardano’nun üçüncü çağında akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar sunulacak. Alonzo yükseltme lansmanı, Cardano Goguen döneminin yol haritasını temsil ediyor. Alonzo yükseltmesi Ağustos 2021’de piyasaya sürüldü.

Basho (Ölçeklendirme)

Basho, Cardano’yu daha da büyütmek için yan zincirler eklemeyi hedefliyor. Sonuç olarak, ana blok zinciri, parça adı verilen bir dizi daha küçük zincire bölünecektir.

Voltaire (Yönetim)

Cardano’nun uzun vadeli hedefi, ana şirketi olan IOHK’dan bağımsız bir otonom sistem kurmaktır. Önümüzdeki haftalarda Voltaire, kullanıcıların yeni özelliklere karar vermek için kullanabilecekleri tam teşekküllü bir yönetim sistemini piyasaya sürecek. İlk aşama tamamlandığında, Cardano daha sonra gerçekten merkezi olmayan bir platform oluşturabilecek.

Cardano (ADA) Mevcut Piyasa Durumu

ADA, günümüzde en agresif kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. ADA, günümüzde en agresif kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. CoinMarketCap‘e göre, ADA fiyatı 1,34 dolardan işlem görüyor. Özellikle, ADA son 24 saatte neredeyse %4,69’luk bir düşüş oranı kaydetmeyi başardı.

Piyasa konumu açısından, ADA piyasa değeri, 24 saatlik işlem hacmi 1.597.188.591$’ın üzerinde ve neredeyse 45.431.072.572$’dır. Sonuç olarak kripto, CoinMarketCap‘teki ilk 10 kripto para biriminden biri olarak yer alıyor. Tüm bu başarılarla birlikte, ADA’nın yıllar içinde teknolojisini geliştirme konusunda çok yol kat ettiğini söyleyebiliriz.

Artık ADA kripto para biriminin ne olduğu hakkında bir fikriniz olduğuna göre, ADA’nın bu yıl iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor musunuz? Şimdiden öğrenmekten heyecan duyuyorsanız, gelin ve birlikte bu ADA fiyat analizi ve fiyat tahmini makalesine göz atalım.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Cardano, kripto dünyasında güvenilir dijital varlıklardan biri olmaya devam ediyor. ADA, CoinMarketCap‘teki en iyi 10 kripto para biriminden biri olarak yer alıyor.

Sizce bu, Cardano’nun bu yılki yükseliş trendini korumak için yeterli mi? zaten merak ediyor musun? Bu nedenle, bana katılın ve öğrenmek için bu Cardano fiyat analizindeki grafiği kontrol edelim.

coinprojesi.com 1 7 1024x530 1
cardano fiyat tahmini – ada fiyatı 2022'de 10$'ı vuracak mı? 7

Yukarıdaki tabloya göre, Cardano kendisini öfkeli boğalarla birlikte konumlandırıyor. Bugün, ADA 1.33$ gibi yüksek bir fiyattan işlem görüyor.

Ek olarak Cardano’nun yakın zamanda Azalan Kanal paterni gerçekleştirdiğini görebiliriz. Düşen kanal, yükselen paralel bir çizgi boyunca aşağı yönde gerçekleşen fiyat hareketidir. Dahası, grafik bu fiyat modelinden Düşük Yüksekler ve Düşük Düşükleri gösterir. Ek olarak, bu formasyon kısa vadeli bir yükselişi temsil ediyor.

Başka bir deyişle, ADA önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş rallisine hazırlanıyor. Bu olursa, kripto direnç seviyesinin ötesine geçebilir ve yükseliş fiyatına ulaşabilir. Tabii ki, yükseliş piyasası Cardano’da kalmaya devam ederse, bunun gerçekleşmesi daha olasıdır.

Tersine, boğalar kriptoya karşı dönerse, ADA’nın fiyatı düşebilir. Kısacası, Cardano yükseliş pozisyonundan çıkabilir ve düşüş eğilimine girebilir. Gerçekten de bu fiyat seviyesi yatırımcıların gözünde iyi bir tablo değil.

coinprojesi.com 2 7 1024x520 1
cardano fiyat tahmini – ada fiyatı 2022'de 10$'ı vuracak mı? 8

Cardano’nun (ADA) Göreceli Güç Endeksi (RSI) 46.68’de ve neredeyse aşırı alım durumunu gösteriyor. Bunu akılda tutarak, tüccarlar, özellikle kafa derisi ve günlük tüccarlar, büyük bir fiyat değişikliği endişesi duymadan güvenle ticaret yapabilirler.

Ayrıca ADA’nın Basit Hareketli Ortalaması (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalaması (EMA) için aşağıya bakalım.

coinprojesi.com 3 7 1024x521 1
cardano fiyat tahmini – ada fiyatı 2022'de 10$'ı vuracak mı? 9

Cardano, bu yıl potansiyel kripto para birimlerinden biri. 2022’nin başından bu yana, ADA’nın fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen konsolidasyonlar, dalgalanmalar ve düzeltmeler takip ediyor.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2022

Cardano ağı, bu yıl teknoloji geliştirme açısından en aktif kriptolardan biri. Cardano, Cardano hard forku gerçekleştiğinde kullanıcıların akıllı sözleşmeleri dağıtabileceklerini duyurdu.

Sizce bu, Cardano’yu 2022’de yatırım yapmak için karlı bir ağ haline getirmek için yeterli mi? Kontrol etmek için bu Cardano fiyat tahminindeki tabloya gidelim.

coinprojesi.com 4 7 1024x524 1
cardano fiyat tahmini – ada fiyatı 2022'de 10$'ı vuracak mı? 10

Kripto, ayılara karşı güçlü yükseliş sinyalleri gösteriyor. Bu grafikte kripto, 1 yıllık %+1.200’ün üzerinde bir büyüme oranıyla 1.33$ gibi yüksek bir fiyatla işlem görüyor. Bu yükseliş eğilimi devam ederse, ADA 5.074 dolarlık direnç seviyesini kırabilir. Yıl sona ermeden 6 doların ötesine bile geçebilir ve pazar kriptoyu tercih etmeye devam ederse 2022’de 7-10 dolara ulaşması muhtemeldir.

Bununla birlikte, piyasa kripto aleyhine dönerse, ADA, ayılar lehine bir fiyat düşüşü yaşayabilir. Bu düşüş olayı, 1,9 doların altında bir fiyat geri dönüşünü tetikleyebilir ve hatta 1,46 dolara daha da düşebilir. Bu durumda kripto, sakinliğini yeniden kazanmanın ve yükseliş pozisyonuna geri dönmenin bir yolunu bulmalıdır. Aksi takdirde, ayılar destek seviyesini yeni direnç seviyesine çevirebilir, bu da yatırımcılar için uygun olmayan bir olaydır.

Ayrıca Cardano, üçüncü blok zinciri yükseltmesini tamamlama yolunda. Bu başarılı olursa, kripto paranın 2022 sona ermeden önce 5 doların üzerine çıkması muhtemeldir. ADA, yatırımcılarının güvenini kazanmaya devam ederse, 2022’de 10 dolara yükselebilir.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Cardano 2023’ün sonunda 12 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 8 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 12$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2024

Cardano’nun fiyatı çok yüksek seviyelere bile çıkabilir, ancak 18 dolara ulaşabilir. Üstelik bu, ancak piyasanın yükseliş eğilimini sürdürmesi durumunda mümkündür. Ek olarak, yalnızca kripto para birimi Cardano psikolojik direnç seviyesini geçerse.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2025

En son güncellemeler, gelişmeler, Cardano fiyat tahmini ve platformun yeni proje tahminlerine göre. Ayrıca, bu kripto pazarında Cardano’nun fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 25 dolara ulaşabileceği için en iyi yatırım olacaktır.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki dört yıl içinde Cardano fiyatları 37 dolara kadar çıkabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmak Cardano için o kadar zor olamazdı, çünkü siparişleri satın almak veya satmak için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, Cardano’nun tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Çözüm

Cardano’nun 2022’de önünde parlak bir geleceği var. Cardano ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte Cardano’nun yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Boğa Cardano fiyat tahmini 2022 5 dolar. Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte Cardano’nun 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 10 doların üzerine bile çıkabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir